Sport 2016/2017

I MIEJSCE W GMINNYM TURNIEJU  SPORTOWYM W WOLI SERNICKIEJ

W dniu 2 lutego 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej po raz dziewiąty odbył się turniej zwinnościowo-sprawnościowy dla klas IV - VI. W zawodach  uczestniczyło pięć drużyn z gminy Serniki. Po bardzo emocjonujących konkurencjach  pokonaliśmy gospodarzy i zajęliśmy pierwsze miejsce w zawodach.

Wyniki końcowe :

I m. SP BRZOSTÓWKA - 36 pkt.

II m. SP WOLA SERNICKA - 29 pkt.

III m. SP SERNIKI - 25 pkt.

IV m. SP NOWA WOLA - 22 pkt.

V m. SP NOWA WIEŚ - 12 pkt.

Szkołę reprezentowali następujący uczniowie z klas IV- VI: Bartosz Jemielniak, Mateusz Małyska, Bartłomiej Tutaj, Karol Jóźwiak, Marcel Duda, Patryk Duda, Aleksandra Dzido, Beata Grzegorczyk, Olga Jemielniak, Beata Waśkowicz, Wiktoria Budzyńska, Aleksandra Maczuba, Magda Dzido.

POWIATOWY DRUŻYNOWY TENIS  STOŁOWY

W dniu  13 grudnia 2016 roku  drużyna dziewcząt starszych klasy V-VI i drużyna dziewcząt młodszych klasa III reprezentowały naszą szkołę w zawodach powiatowych w Łucce. Drużyna młodsza w składzie: Oliwia Stachura i Wiktoria Stachura zajęła pierwsze miejsce wygrywając wszystkie mecze. Dziewczęta starsze w składzie: Olga Jemielniak, Aleksandra Dzido, Beata Grzegorczyk po bardzo zaciętej rywalizacji ze szkołą podstawową z Brzezin, ukończyły zawody na miejscu drugim. W każdej kategorii uczestniczyło sześć drużyn. Dziewczęta z naszej szkoły zakwalifikowały się do zawodów rejonowych, które odbędą się w 17 lutego.

GMINNA HALOWA PIŁKA NOŻNA

W dniu 01.12.2016r. w Szkole Podstawowej Woli Sernickiej odbyły się gminne zawody w halowej piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 2 drużyny dziewcząt: SP Brzostówka oraz SP Wola Sernicka oraz cztery drużyny chłopców: SP Brzostówka, SP Nowa Wola, SP Serniki oraz SP Wola Sernicka. Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym", mecze trwały 2 x 8 minut. Po bardzo wyrównanych i zaciętych meczach  wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

Dziewczęta:

I miejsce - Wola Sernicka

II miejsce - Brzostówka

Chłopcy:

III miejsce - Serniki

IV miejsce - Nowa Wola

Najlepszą zawodniczką została Oliwia Stachura z klasy III, a najlepszym bramkarzem Bartłomiej Tutaj z klasy VI.

ZAWODY REJONOWE W INDYWIDUALNYM TENISIE STOŁOWYM

W dniu 16 listopada czterech uczniów naszej szkoły reprezentowało szkołę w rejonowych zawodach w indywidualnym tenisie stołowym w Rykach. W zawodach tych uczennica klasy III Oliwia Stachura zajęła II miejsce na dwadzieścia zawodniczek, tym samym zakwalifikowała się się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w Kocudzy w dniu 22 listopada. Bardzo dobre miejsce zajęła także Wiktoria Stachura z  klasy III miejsce 7 - 8 /20 i Olga Jemielniak z klasy V miejsce 9 - 12 / 24. Hubert Grzyb z  klasa VI ukończył zawody na miejsce 20 - 24 / 24.

POWIATOWE ZAWODY W INDYWIDUALNYM TENISIE STOŁOWYM

W dniu 8 listopada 2016r. w Łucce odbyły się powiatowe zawody w indywidualnym tenisie stołowym. Nasza szkołę reprezentowało  ośmioro uczniów naszej szkoły i zajęli następujące miejsca:

GMINNE ZAWODY W INDYWIDUALNYM TENISIE STOŁOWYM

W dniu 4 listopada w naszej szkole odbyły się gminne zawody w indywidualnym tenisie stołowym. Zawody były rozegrane w dwóch kategoriach klasy V- VI i III - IV z podziałem na dziewczęta i chłopcy. W zawodach udział wzięło 47 zawodników ze wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i dyplomami . Naszą szkołę reprezentowało szesnastu zawodników i zawodniczek do powiatu zakwalifikowało się dziewięcioro.

IV miejsce : Patryk Duda - SP BRZOSTÓWKA

XVI Memoriał Ryszarda Kalbarczyka i posumowanie ubiegłego roku sportowego w Leszkowicach.

26 września w Leszkowicach odbył się XVI Memoriał Ryszarda Kalbarczyka w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Impreza rozpoczęła się od powitania wszystkich gości i zawodników przez wójta gminy Ostrówek Tomasza Piecaka. Podsumowania roku sportowego 2015/2016 dokonał pan Zbigniew Sajda. Wręczył dyplomy i puchary szkołom, które znalazły się w pierwszej dziesiątce. Nasza szkoła  za ubiegły sportowy rok została sklasyfikowana na miejscu IX. Warto dodać, że wszystkich szkół podstawowych w powiecie jest 44, a szkół, które zostały sklasyfikowane 34. Przedstawicielka naszej szkoły Oliwia Stachura z klasy III odebrała pamiątkowy dyplom z rąk pana wójta. Po części oficjalnej rozpoczęły się zawody w, których udział wzięli nasi uczniowie. Wyniki osiągnięć uczniów przedstawiają się następująco: