×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/jb.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/rajd.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/poezja.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/Jacek.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/choinka.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/najlepsi.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/wycieczka.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

Dnia 19 czerwca, po całym roku wytężonej nauki spotkaliśmy się, aby oficjalnie zakończyć rok szkolny 2018/2019.

Po mszy świętej sprawowanej przez księdza Marka Antonowicza proboszcza naszej parafii, udaliśmy się do szkoły gdzie czekała na nas doniosła uroczystość.

Ósmoklasiści wspominając czas spędzony w szkole i snując plany na przyszłość dostarczyli nam wielu wzruszeń. Przygotowali się pod kierunkiem wychowawczyni pani Anety Pęksy.

Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały występ zabierając nas do pachnącej wakacjami dżungli. Czuwały nad nimi panie: Edyta Sowisz-Stolarek i Marta Sagan.

Następnie uczniowie klasy VII przygotowali krótki, humorystyczny skecz dla swoich starszych kolegów i całej zgromadzonej publiczności nadzorowani przez panią Teresę Lejkowską.

W trakcie uroczystości nastąpiło również przekazanie sztandaru szkoły.

Pani dyrektor wręczyła nagrody i stypendia uczniom promowanym z wyróżnieniem, osiągającym wysoką i stuprocentową frekwencję. Laureaci konkursów organizowanych w szkole otrzymali dyplomy i upominki. Specjalne statuetki trafiły do sportowców kończących szkołę, którzy przez pięć lat dzielnie reprezentowali nas w zawodach i rozgrywkach.

Następnie wszyscy udali się do klas aby z rąk wychowawców otrzymać zasłużone świadectwa.

Nagrody książkowe zostały ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły, za co składamy serdeczne podziękowania.

Życzymy wszystkim udanych, bezpiecznych wakacji i owocnego odpoczynku! Do zobaczenia we wrześniu :)


Dnia 11 kwietnia w naszej szkole uczennice klasy VII przedstawiły krótki montaż słowno - muzyczny o tematyce zbliżających się świąt wielkanocnych.

Dziewczęta do uroczystości przygotowały pod kierunkiem pani Anety Pęksy i pana Adama Krzewskiego.

7 lutego w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej odbył sięGminny Turniej Noworoczny, który poprowadził pan Ryszard Gierach, wraz z uczniami II LO w Lubartowie.Celem turnieju była popularyzacja zabaw i gier ruchowych oraz rozwijanie świadomego udziału w różnych formach aktywności sportowo-rekreacyjnej wśród dzieci. W turnieju udziałwzięłyreprezentacje ze wszystkich szkół z terenu Gminy Serniki.

Wyniki turnieju:

I miejsce - Szkoła Podstawowa  w Sernikach

II miejsce - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzostówce

III miejsce - Szkoła Podstawowa im  Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej

IV miejsce - Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Nowej Woli

V miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi

Skład naszej drużyny: Oliwia Stachura, Wiktoria Stachura, Dominika Jemielniak, Klaudia Wójcik, Magda Dzido, Weronika Woźniak, Szymon Małyska, Kacper Suszek, Jakub Macuba, Michał Bućko, Michał Baran, Patryk Duda.

Zwycięskim drużynom nagrody wręczyli: Wójt Gminy Serniki Pan Paweł Woźniak i Dyrektor SP w Woli Sernickiej Pan Andrzej Karczewski. Nagrodami dla drużyn były puchary i dyplomy. Turniej sponsorował Urząd Gminy Serniki oraz Rada Rodziców. Gratulujemy wszystkim drużynom!

Na apelu szkolnym, dnia 8 lutego 2019 roku pani dyrektor Małgorzata Krzewska pogratulowała uczniom wyróżniającym się w nauce. Wręczyła również stypendia naukowe uczniom klas V-VIII, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 4,75.

Nagrodzeni zostali również wytrwali, którzy osiągnęli 100-procentową frekwencję w pierwszym semestrze.

 Zapisz

„ Moja Babcia i mój Dziadek to wspaniali są dziadkowie…”
Te słowa można było usłyszeć podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, które odbyło się w naszej szkole 23 stycznia 2019r .

Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dlatego, Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w naszej szkole bardzo uroczyście.
Dzieci z Oddziału Przedszkolnego, w ten dzień zaprosiły do szkoły swoje kochane babcie i dziadków.

Dzieci przygotowały specjalny dla nich program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Do tańca wnuki zaprosiły również Babcię i Dziadka.

W  programie artystycznym wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób.
Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Niejednej babci i dziadkowi zakręciła się łza w oku.

Następnie dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane  upominki.

W dalszej części uroczystości niecodzienni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Pełne radości i uśmiechu twarze zaproszonych gości pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzony czas razem z wnukami.

To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości i dumy.
Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone w naszej placówce chwile na długo pozostaną w pamięci zarówno dzieci jak i Babć oraz Dziadków.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.

 


"U nas noc biała, śnieżna, zimowa,

a tam w Betlejem wszystko od nowa..."

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole obyła się doniosła uroczystość.

Pojawili się na niej zaproszeni goście: ksiądz Marek Antonowicz proboszcz parafii Brzostówka, pan Paweł Woźniak Wójt Gminy Serniki, pan Sławomir Nowosacki Przewodniczący Rady Gminy Serniki, pani Ewa Kowalczyk pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej, pani Alina Słomka były nauczyciel naszej szkoły oraz przedstawicielki zarządu Rady Rodziców, panie: Renata Baran, Magdalena Jankowska, Jadwiga Miziołek.

Pani Dyrektor otworzyła wspólne świętowanie witając przybyłych gości, rodziców i uczniów oraz składając wszystkim serdeczne życzenia.

Uczniowie klasy III i V pod kierunkiem pań: Anny Sobolewskiej i Doroty Misztal przedstawili jasełka, przygotowaniem śpiewu zajął się pan Adam Krzewski.

Przenieśliśmy się do czasów narodzin Pana Jezusa i po raz kolejny przypomnieliśmy sobie cudowne wydarzenia tamtych dni.

Dzieci świetnie sprawdziły się w roli aktorów i nie dały poznać po sobie zdenerwowania wynikającego z występu przed sporą publicznością.

Po zakończonej inscenizacji wysłuchaliśmy fragmentu Ewangelii. Po krótkiej, wspólnej modlitwie podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie nawzajem serdeczne życzenia.

Żeby tradycji stało się za dość usiedliśmy do stołów zastawionych pysznymi, tradycyjnymi wigilijnymi potrawami, które przygotowali niezawodni Rodzice, za co serdecznie dziękujemy.O ustawienie i dekorację stołów zadbali uczniowie klas starszych pod czujnym okiem pani Izabeli Łukasiewicz i pani Anety Pęksy.

Posileni rozpoczęliśmy wspólne radosne kolędowanie, przy akompaniamencie muzycznym granym na żywo przez pana Adama.

Następnie wszyscy udaliśmy się do swoich domów aby oczekiwać na czas świąt spędzony w gronie najbliższych.
Dnia 15 października w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Z tej okazji uczniowie klasy VII pod kierunkiem pani Teresy Lejkowskiej i pana Adama Krzewskiego przygotowali część artystyczną pt. "Mój nauczyciel - mój mistrz".

Przewodniczący szkoły - Kacper Szafran rozpoczął uroczystość, witając wszystkich zgromadzonych: pana Stanisława Marzędę - Wójta Gminy Serniki, księdza Marka Antonowicza - proboszcza parafii Brzostówka, panią dyrektor Małgorzatę Krzewską, nauczycieli, pracowników obsługi i uczniów.

Przedstawienie dostarczyło nam wzruszeń, skłoniło do wspomnień. Krótki skecz humorystyczny rozbawił wszystkich przedstawiając rzeczywistość szkolną w bardzo krzywym zwierciadle.

Przy okazji święta, pani dyrektor złożyła życzenia swoim pracownikom, wręczyła nagrody, jednocześnie pan Wójt Gminy Serniki przekazał pani dyrektor nagrodę za trud włożony w prowadzenie i przewodniczenie naszej szkole.

Życzenia dla pracowników szkoły, na ręce pani dyrektor złożyła również pani Magdalena Jankowska - zastępca przewodniczącej Rady Rodziców naszej szkoły.


AWANS  WIKTORII STACHURY DO ZAWODÓW REJONOWYCH W INDYWIDUALNYM TENISIE STOŁOWYM

W dniu wczorajszym trójka uczniów naszej szkoły reprezentowała szkołę i gminę w powiatowych zawodach w indywidualnym tenisie stołowym w Łucce. W zawodach uczestniczyło piętnaście dziewcząt i szesnastu chłopców. Miejsce trzecie zdobyła uczennica klasy V Wiktoria Stachura, która zdobyła awans do zawodów rejonowych. Bardzo dobre wypadła, także jej siostra Oliwia Stachura, która ukończyła zawody na V miejscu. Szymon Małyska z klasy V zakończył zawody na miejscu 9-12. Wszystkim bardzo gratulujemy!

PÓŁFINAŁ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW KLASY VII-VIII I III GIMNAZJUM

W dniu 4 października uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w półfinale zawodów w piłce nożnej chłopców w Niedźwiadzie. W zawodach uczestniczyły cztery drużyny z powiatu. Ostatecznie nasi zawodnicy zajęli III miejsce.

SUKCESY NASZYCH TENISISTÓW W ZAWODACH GMINNYCH

W dniu 2 października w Szkole Podstawowej  w Woli Sernickiej odbyły się gminne zawody w indywidualnym i drużynowym tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowało dwunastu uczniów z klas V - VIII. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach: Jgrzyska Dzieci ( klasy IV- VI) i Igrzyska Młodzieży Szkolnej (klasy VII, VII i III gimnazjum) i były rozgrywane do dwóch przegranych. Awans do zawodów powiatowych uzyskali:

Drużynowy tenis stołowy:

I miejsce: Wiktoria Stachura, Oliwia Stachura - klasa  V

I miejsce: Olga Jemielniak, Wiktoria Szalast - klasa VII

Indywidualny tenis stołowy:

I miejsce: Wiktoria Stachura - klasa V

II miejsce: Oliwia Stachura - klasa V

II miejsce : Szymon Małyska - klasa V

II miejsce: Aleksandra Dzido - klasa VII

III miejsce:Beata Grzegorczyk - klasa VIII

IImiejsce : Hubert Grzyb - klasa VIII

IV miejsce: Przemysław Waśkowicz - klasa VIII

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

V MIEJSCE NASZEJ SZKOŁYW POWIECIE  W PODSUMOWANIU UBIEGŁEGO ROKU SPORTOWEGO

W dniu 27 września w Szkole Podstawowej w Leszkowicach odbyły się drużynowebiegisztafetowe dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i średnich. Podczas tych zawodach dokonano podsumowania ubiegłego roku sportowego 2017/2018. Impreza rozpoczęła się od powitania wszystkich gości i zawodników przez wójtagminyOstrówek Tomasza Piecaka. Następnie pan Zbigniew Sajda wręczył dyplomy i puchary szkołom, które znalazły się w pierwszej dziesiątce. Nasza szkoła uzyskała ponad 155 punkty i zajęła V miejsce.Warto dodać, że  sklasyfikowanych było 28 szkół podstawowych w powiecie. Przedstawicielka naszej szkoły Oliwia Stachura z klasy V i Bartłomiej Tutaj z klasy VIII odebrali pamiątkowy dyplom z rąk pana wójta. Po części oficjalnej rozpoczęły się zawody w, których udział wzięli nasi uczniowie z klas V - VIII. Tak wysokie miejsce naszej szkoły w powiecie to wielki sportowy sukces wszystkich uczniów, którzy reprezentowali naszą szkolę w różnorodnych zawodach powiatowych, rejonowych i wojewódzkich. Gratulujemy!

Jak co roku nasza szkoła włączyła się w akcję ekologiczną "Sprzątanie świata".

Uczniowie wszystkich klas, poczynając od najmłodszych przedszkolaków aż do rosłych ósmoklasistów wyruszyli dnia 20 września 2018 roku w teren.

Klasy "0" - III z zapałem porządkowały plac przy szkole. Z ogromnym zaangażowaniem, maluchy wyposażone w rękawice ochronne sprzątały nasze najbliższe otoczenie.

Klasa IV zadbała o teren przy ogrodzeniu szkoły.

Starsi uczniowie z klas V-VIII wyruszyli, przemierzając ulice Brzostówki, aby rozprawić się z każdym najmniejszym elementem zanieczyszczającym nasz codzienny krajobraz.

Okazało się, że udało nam się uzbierać sporą ilość odpadów.

Mamy nadzieję, że od dziś nie będzie potrzeba naszej pomocy, bo nikt już nie będzie zaśmiecał naszego otoczenia.

 


Dnia 14 września w naszej szkole odbyły się jedne z pierwszych dla naszych uczniów demokratyczne wybory, przygotowane przez panią Teresę Lejkowską.

Klasy IV-VIII głosowały na kandydatów do Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły.

Chętni skrupulatnie przygotowali swoje prezentacje i śmiało wystąpili z nimi przed całą społecznością szkolną.

Komisja w składzie: pani Teresa Lejkowska, Kinga Czubacka, Jakub Tołubiński, Przemysław Waśkowicz czuwała nad prawidłowym przebiegiem całego procesu.

W wyniku tajnego głosowania wyłoniono następujący skład Samorządu Uczniowskiego w roku 2018/2019:

Kacper Szafran - Przewodniczący SU

Olga Jemielniak - Zastępca Przewodniczącego SU

Amelia Miziołek - Sekretarz

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy na cały rok.

 Po dwumiesięcznej przerwie, pełni sił i zapału do pracy spotkaliśmy się dnia 3 września, aby powitać nowy rok szkolny 2018/2019.

Dostojnie ubrani, rozpoczęliśmy uroczystość w kościele parafialnym uczestnicząc we mszy świętej sprawowanej przez proboszcza naszej parafii, księdza Marka Antonowicza. We mszy uczestniczył również poczet sztandarowy naszej szkoły.

Następnie - już w szkole - zebraliśmy się aby wysłuchać powitania, które przygotowała dla nas pani dyrektor Małgorzata Krzewska. Przypomniała nam również o znaczącej rocznicy przypadającej na początek września - wybuchu II wojny światowej. Pani dyrektor wspomniała o Danucie Siedzikównej, pseudonim "Inka" przypominając o odważnej i bohaterskiej postawie, tej bardzo młodej dziewczyny, prezentowanej w czasie walki z okupantem.

Uczniom i rodzicom zostali przedstawieni nauczyciele, którzy w bieżącym roku będą pracować w naszej placówce.

Następnie wszyscy udali się do klas, na spotkanie z wychowawcami.

Rozpoczynamy kolejny rok szkolny, pełni nadziei, sił i entuzjazmu do pracy i nauki.


Znalezione obrazy dla zapytania rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

odbędzie się dnia 3 września.

Rozpocznie się mszą świętą w kościele parafialnym w Brzostówce o godzinie 9.00.

Dalsza część uroczystości odbędzie się w budynku szkoły.

Autobus z Wólki Zawieprzyckiej odjeżdża o godzinie 8.25, planowany powrót około godziny 11.40.

Poniżej zamieszczona jest lista podręczników obowiązujących w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w roku szkolnym 2018/2019

Znalezione obrazy dla zapytania pdf ikona

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 rozpoczęła się w kościele parafialnym, mszą w intencji dzieci, nauczycieli i rodziców, którą sprawował ksiądz proboszcz Marek Antonowicz. Wydarzenie to uświetniła obecność pocztu sztandarowego, nad którego wystąpieniem czuwały: pani Agnieszka Czernicka i pani Anna Kusyk.

Po przejściu do szkoły wszyscy zebrani obejrzeli występ dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowany pod kierunkiem pań: Anny Błaszczak i Pauliny Kaźmierskiej.

Następnie pani dyrektor Małgorzata Krzewska powitała zebranych, wygłosiła krótkie przemówienie i przystąpiła do wręczania świadectw, stypendium, nagród i podziękowań.

Uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce i wzorowym lub bardzo dobrym zachowaniem zostali nagrodzeni książkami, a prymusi z klas IV-VII otrzymali również stypendium.

Oto lista wyróżnionych:

Klasa I:

Maja Sadura

Klasa II:

Igor Macuba, Karolina Sadura, Izabela Tołubińska, Katarzyna Wnuczek

Klasa III:

Paulina Mazurek, Zuzanna Misztal

Klasa IV:

Natalia Gryzio, Maja Jemielniak, Julia Woźniak, Klaudia Wójcik

Klasa V:

Eliza Dobosz, Magda Dzido, Aleksandra Maczuba

Klasa VI:

Natalia Bućko, Bartosz Jemielniak, Oliwia Mazurek, Jakub Tołubiński, Beata Waśkowicz

Klasa VII:

Aleksandra Dzido.

Nagrodzenie zostali również uczniowie ze stuprocentową frekwencją:

Paulina Mazurek, Wiktoria Stachura, Aleksandra Maczuba, Karol Dejko, Oliwia Mazurek, Beata Waśkowicz, Klaudia Woźniak, Oliwia Woźniak, Aleksandra Dzido.

Najbardziej aktywni czytelnicy dostali nagrody książkowe ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sernikach.

Dyplomy pamiątkowe otrzymali szkolni sportowcy, którzy reprezentowali nas w różnych zawodach. Szczególne wyróżnienie w tej kategorii otrzymały: Oliwia Stachura i Wiktoria Stachura. Dziewczynki otrzymały również stypendium sportowe za szczególne osiągnięcia w tej dziedzinie.

Pani Dyrektor podziękowała również rodzicom, którzy przez cały rok wspierali pracę szkoły. Szczególnie wyrazy uznania złożyła dla całej Rady Rodziców na ręce pani przewodniczącej - Magdaleny Jankowskiej.

Następnie wszyscy udali się do klas aby od wychowawców otrzymać upragnione i zasłużone świadectwa.

Po zakończeniu formalności nadszedł czas na upragniony wypoczynek.

Udanych, radosnych i bezpiecznych wakacji!

W dniu 20 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Woli Sernickiej odbył się egzamin na kartę rowerową. Do egzaminu przystąpiło 19 uczniów z klasy IV.

Galeria zdjęć:

Dnia 4 czerwca 2018 roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka na sportowo.

Przygotowaniem atrakcji na to święto zajęła się pani Aneta Pęksa. Była ona również sędzią głównym we wszystkich zorganizowanych konkurencjach i zabawach.

Na początek pani dyrektor Małgorzata Krzewska powitała wszystkich zebranych i wręczyła każdemu dziecku upominek z okazji ich święta, jak również życzyła udanej zabawy pełnej radości.

Udaliśmy się na boisko szkolne aby tam wziąć udział w rozgrywkach międzyklasowych. Wszystkie konkurencje miały na celu przede wszystkim na dobrą zabawę.

Odbyły się wyścigi rzędów, rozgrywki w piłkę nożną i siatkówkę, konkurs żonglerki, rzutów do kosza, kręcenia hula-hop i wiele innych atrakcji.

W przerwie wysiłku fizycznego mogliśmy ochłodzić się zimnymi lodami, które podarowała uczniom Rada Rodziców.

Już po raz szósty w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona.
Tegoroczne uroczystości  odbyły się pod hasłem "Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo".
10 maja 2018 roku punktualnie o 8.00 godzinie pani dyrektor Małgorzata Krzewska rozpoczęła uroczystość krótkim przemówieniem, przybliżając wszystkim zgromadzony cel  spotkania.
Następnie uczniowie podzieleni na grupy obejrzeli  filmy, które przypomniały nam postać Ojca Świętego.
Kolejnym punktem dnia było wykonanie przez poszczególne klasy plakatów.
Dzieci z klas 0-III malowały postać Jana Pawła II, natomiast uczniowie z klas IV-VII wykonały prace przedstawiające nauki naszego Patrona.
Po krótkiej przerwie , w czasie której dzieci nabrały sił do dalszej pracy, udaliśmy się na salę gimnastyczną .
Pani dyrektor przywitała przybyłych gości -przewodniczącą  Rady Rodziców panią Magdalenę Jankowską i przedstawicielkę Rady Rodziców panią Jadwigę Miziołek.
Panie Anna Sobolewska i Izabela Łukasiewicz odpowiedzialne za tegoroczną uroczystość przeprowadziły ,, Test  wiedzy o życiu i działalności Jana Pawła II”.
Ostatnią konkurencją było układanie puzzli  związanych tematycznie z Ojcem Świętym.
Po zakończeniu zmagań konkursowych wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy kilka pieśni. Oprawą muzyczną zajął się, jak zwykle, pan Adam Krzewski.
Wysiłki uczniów oceniała komisja w składzie :pani Ewa Kowalczyk , pani Teresa Lejkowska oraz pani Magdalena Jankowska.
Po podsumowaniu wszystkich konkurencji ogłoszono wyniki i wręczono drobne słodkości.
Wyniki konkursów:
Kategoria klasy 0-III
I miejsce -klasa II

II miejsce -połączone klasy I-III
III miejsce -klasa 0


Kategoria klasy IV-VII
I miejsce -klasa VII

II miejsce -klasa V
III miejsce -klasa VI
wyróżnienie klasa IV

Był to bardzo ciekawy i miły dzień, który nie tylko przypomniał mam osobę naszego Wielkiego Patrona, ale także zintegrował całą społeczność szkolną.

 Dnia 26 kwietnia 2018 roku trzy uczennice reprezentowały naszą szkołę na corocznym, gminnym konkursie, w edycji - "Jestem bezpieczny 2018". Zmagania zorganizowane zostały w Szkole Podstawowej w Sernikach.

Rywalizacja odbywała się drużynowo. Skład naszego zespołu:

Natalia Gryzio

Aleksandra Maczuba

Beata Waśkowicz

Dziewczęta w ostatecznej klasyfikacji uplasowały się na III miejscuna V drużyn.

Gratulujemy!Każdego roku na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko.

Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi. W naszej szkole ten ważny dzień odbył się 23 kwietnia 2018r. Uczniowie z klasy VI przedstawili spektakl pt.: „Chora Ziemia”. W inscenizacji wystąpili: lekarze, Matka Ziemia, drzewa, kwiaty, pszczoły kilka rybek, rak, czarne postacie.

Po przedstawieniu nastąpił ekologiczny pokaz mody. Stroje wykonane były z surowców wtórnych. Zaprojektowali je uczniowie z klasy IV, V, VI. Przy dźwiękach muzyki nasze modelki i modele zaprezentowali swoje stroje. W tym dniu uczniowie przyszli ubrani na zielono.

Dnia 28 marca uczniowie klasy IV wystąpili przed społecznością szkolną w krótkim przedstawieniu.

Przypomnieli nim sens i znaczenie zbliżających się Świąt. Wrócili do wydarzeń z przed ponad dwóch tysięcy lat, jak również ukazali wartości potrzebne na co dzień w dzisiejszych czasach. Część artystyczna została przygotowana pod kierunkiem Doroty Misztal, a oprawę muzyczną przygotował pan Adam Krzewski.

Uczniowie spisali się znakomicie w swoich rolach, choć występ na scenie, przed sporą publicznością jest nie lada wyzwaniem.

Pani Dyrektor złożyła zebranym życzenia świąteczne i życzyła udanego i owocnego odpoczynku.


Po całym roku wytężonej pracy nadszedł dzień 23 czerwca - Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017.

Rano w kościele parafialnym w intencji dzieci, nauczycieli i rodziców ksiądz proboszcz Marek Antonowicz odprawił uroczystą mszę święta, w której uczestniczył również poczet sztandarowy.

Po przejściu do szkoły wszyscy zebrani obejrzeli występ klasy VI przygotowany pod kierunkiem pani Anety Pęksy. Śpiewem swoich kolegów i koleżanki wspomogli uczniowie klasy III.

Następnie pani dyrektor Małgorzata Krzewska powiatała zebranych i rozpoczęła wręczanie podziękowań, nagród i świadectw.

Na początku podziękowała Rodzicom za wsółpracę i wsparcie trwające cały rok. Wyrazy wdzięczności zotały przekazane na ręce przewodniczącej Rady Rodziców pani Magdaleny Jankowskiej.

Uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce i wzorowym lub bardzo dobrym zachowaniem zostali nagrodzeni książkami, a prymusi z klas IV-VI otrzymali również stypendium.

Oto lista wyróżnionych:

Klasa I:

Izabela Tołubińska, Katarzyna Wnuczek

Klasa II:

Paulina Mazurek, Zuzanna Misztal

Klasa III:

Natalia Gryzio, Maja Jemielniak, Julia Woźniak, Klaudia Wójcik

Klasa IV:

Eliza Dobosz, Magda Dzido, Aleklsandra Maczuba

Klasa V:

Natalia Bućko, Bartosz Jemielniak, Oliwia Mazurek, Jakub Tołubiński, Beata Waśkowicz

Klasa VI:

Aleksandra Dzido, Beata Grzegorczyk, Bartłomiej Tutaj.

Nagrodzenie zostali również uczniowie ze stuprocentową frekwencją:

Zuzanna Misztal, Wiktoria Stachura, Julia Woźniak, Kladuia Wójcik, Aleksandra Maczuba, Oliwia Mazurek, Oliwia Woźniak, Beata Grzegorczyk, Hubert Grzyb.

Upominki otrzymali również laureaci konkursów: "Dziękuję, nie palę, nie piję, nie biorę", "Zbieramy makulaturę-chronimy lasy". Najbardziej aktywni czytelnicy dostali nagrody książkowe ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sernikach.

Dyplomy pamiątkowe otrzymali szkolni sportowcy, którzy reprezentowali nas w różnych zawodach. Szczególne wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Oliwia Stachura z klasy trzeciej za wybitne osiągnięcia.

Na koniec pani dyrektor podziękowała również za 37 lat pracy pani Alinie Słomka zaznaczając, że w tym czasie wychowała niejedno pokolenie na mądrych i dobrych ludzi. Swoją wdzięczność odchodzącej wychowawczyni wyraziła również klasa trzecia wraz z rodzicami. Pani Alinka również krótko podziękowała za wszystkie lata i zapewniła, że zawsze będzie pamiętać o nauczycielach i uczniach naszej szkoły.

Po pełnej wzruszenia chwili wszyscy udali się do klas aby od wychowawców otrzymać upragnione i zasłużone świadectwa.

Z tym ważnym dokumentem w rękach uczniowie wyruszyli na podbój wakacyjnych ścieżek!

Do zobaczenia we wrześniu!


Sport 2016/2017

 

I MIEJSCE W GMINNYM TURNIEJU  SPORTOWYM W WOLI SERNICKIEJ

W dniu 2 lutego 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej po raz dziewiąty odbył się turniej zwinnościowo-sprawnościowy dla klas IV - VI. W zawodach  uczestniczyło pięć drużyn z gminy Serniki. Po bardzo emocjonujących konkurencjach  pokonaliśmy gospodarzy i zajęliśmy pierwsze miejsce w zawodach.

Wyniki końcowe :

I m. SP BRZOSTÓWKA - 36 pkt.

II m. SP WOLA SERNICKA - 29 pkt.

III m. SP SERNIKI - 25 pkt.

IV m. SP NOWA WOLA - 22 pkt.

V m. SP NOWA WIEŚ - 12 pkt.

Szkołę reprezentowali następujący uczniowie z klas IV- VI: Bartosz Jemielniak, Mateusz Małyska, Bartłomiej Tutaj, Karol Jóźwiak, Marcel Duda, Patryk Duda, Aleksandra Dzido, Beata Grzegorczyk, Olga Jemielniak, Beata Waśkowicz, Wiktoria Budzyńska, Aleksandra Maczuba, Magda Dzido.

 

POWIATOWY DRUŻYNOWY TENIS  STOŁOWY

W dniu  13 grudnia 2016 roku  drużyna dziewcząt starszych klasy V-VI i drużyna dziewcząt młodszych klasa III reprezentowały naszą szkołę w zawodach powiatowych w Łucce. Drużyna młodsza w składzie: Oliwia Stachura i Wiktoria Stachurazajęła pierwsze miejscewygrywając wszystkie mecze.Dziewczęta starsze w składzie: Olga Jemielniak, Aleksandra Dzido, Beata Grzegorczykpo bardzo zaciętej rywalizacji ze szkołą podstawową z Brzezin, ukończyły zawody na miejscu drugim. W każdej kategorii uczestniczyło sześć drużyn. Dziewczęta z naszej szkoły zakwalifikowały się do zawodów rejonowych, które odbędą się w 17 lutego.

 

GMINNA HALOWA PIŁKA NOŻNA

W dniu 01.12.2016r. w Szkole Podstawowej Woli Sernickiej odbyły się gminne zawody w halowej piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 2 drużyny dziewcząt: SP Brzostówka oraz SP Wola Sernicka oraz cztery drużyny chłopców: SP Brzostówka, SP Nowa Wola, SP Serniki oraz SP Wola Sernicka. Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym", mecze trwały 2 x 8 minut. Po bardzo wyrównanych i zaciętych meczach  wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

Dziewczęta:

I miejsce - Wola Sernicka

II miejsce - Brzostówka

Chłopcy:

I miejsce- Wola Sernicka 

II miejsce - Brzostówka

III miejsce -Serniki

IV miejsce - Nowa Wola 


Najlepszą zawodniczkązostałaOliwia Stachuraz klasy III, a najlepszym bramkarzem Bartłomiej Tutaj z klasy VI.

 

ZAWODY REJONOWE W INDYWIDUALNYM TENISIE STOŁOWYM

W dniu 16 listopada czterech uczniów naszej szkoły reprezentowało szkołę w rejonowych zawodach w indywidualnym tenisie stołowym w Rykach. W zawodach tych uczennica klasy III Oliwia Stachurazajęła II miejscena dwadzieścia zawodniczek,tym samym zakwalifikowała się się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w Kocudzy w dniu 22 listopada. Bardzo dobre miejsce zajęła także Wiktoria Stachura z  klasy III miejsce 7 - 8 /20 i Olga Jemielniak z klasy V miejsce 9 - 12 / 24. Hubert Grzyb z  klasa VI ukończył zawody na miejsce 20 - 24 / 24.

 

POWIATOWE ZAWODY W INDYWIDUALNYM TENISIE STOŁOWYM

W dniu 8 listopada 2016r. wŁucce odbyły się powiatowe zawody w indywidualnym tenisie stołowym. Nasza szkołę reprezentowało  ośmioro uczniów naszej szkoły i zajęli następujące miejsca:

STACHURA OLIWIA - I m. na 18

STACHURA WIKTORIA- I m. na 18

SZYMON MAŁYSKA - 9 m. na 26

DUDA PATRYK - 17 m. na 26

JEMIELNIAK OLGA - III m. na 26

DZIDO ALEKSANDRA - 9 m. na 26

GRZEGORCZYK BEATA -16 m. na 26

GRZYB HUBERT - 6 m. na 26


GMINNE ZAWODY W INDYWIDUALNYM TENISIE STOŁOWYM

W dniu 4 listopada wnaszej szkole odbyły się gminne zawody w indywidualnym tenisie stołowym. Zawody były rozegrane w dwóch kategoriach klasy V- VI i III - IV z podziałem na dziewczęta i chłopcy. W zawodach udział wzięło 47 zawodników ze wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i dyplomami. Naszą szkołę reprezentowało szesnastu zawodników i zawodniczek do powiatu zakwalifikowało się dziewięcioro. 

WYNIKI KOŃCOWE:

DZIEWCZĘTAKLASA V - VI

I miejsce : Olga Jemielniak - SP BRZOSTÓWKA

II miejsce : Beata Grzegorczyk - SP BRZOSTÓWKA

III miejsce : Wiktoria Wojciechowska - SP WOLA SERNICKA

IV miejsce : Aleksandra Dzido - SP BRZOSTÓWKA

CHŁOPCY KLASA V - VI

I miejsce: Kacper Pietrzela - SP WOLA SERNICKA

II miejsce: Szymon Wojtyła - SP SERNIKI

III miejsce: Hubert Grzyb - SP BRZOSTÓWKA

IV miejsce: - Maksymilian Barszczyk - SP WOLA SERNICKA

DZIEWCZĘTA  KLASA  III - IV

I miejsce : Wiktoria Stachura - SP BRZOSTÓWKA

II miejsce : Weronika Wysok - SP SERNIKI

III miejsce : Oliwia Stachura - SP BRZOSTÓWKA

IV miejsce: Dominika Jemielniak - SP BRZOSTÓWKA

CHŁOPCY MŁODSI  III - IV

I miejsce : Maksymilian Karczmarz - SP SERNIKI

II miejsce : Szymon Małyska -SP BRZOSTÓWKA

III miejsce : Jakub Marzęda -SP WOLA SERNICKA

IV miejsce : Patryk Duda - SP BRZOSTÓWKA

 

XVI Memoriał Ryszarda Kalbarczyka i posumowanie ubiegłego roku sportowego w Leszkowicach.

26 września w Leszkowicach odbył się XVI Memoriał Ryszarda Kalbarczyka w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Impreza rozpoczęła się od powitania wszystkich gości i zawodników przez wójtagminyOstrówek Tomasza Piecaka. Podsumowania roku sportowego 2015/2016dokonał pan Zbigniew Sajda. Wręczył dyplomy i puchary szkołom, które znalazły się w pierwszej dziesiątce. Nasza szkoła  za ubiegły sportowy rok została sklasyfikowana na miejscu IX. Warto dodać, że wszystkich szkół podstawowych w powiecie jest 44, a szkół, które zostały sklasyfikowane 34. Przedstawicielka naszej szkoły Oliwia Stachura z klasy III odebrała pamiątkowy dyplom z rąk pana wójta. Po części oficjalnej rozpoczęły się zawody w, których udział wzięli nasi uczniowie. Wyniki osiągnięć uczniów przedstawiają się następująco:

Dziewczęta 2006 i młodsze -600 m.

18 miejsce na 53 - OLIWIA STACHURA - klasa III

21 miejsce  na 53 -WIKTORIA STACHURA - klasa III

31 miejsce na 53 - MAGDA DZIDO - klasa IV

Chłopcy 2006 i młodsi - 600 m.

11 miejsce na 61 - SZYMON MAŁYSKA - klasa III

Dziewczęta 2005 - 800 m.

27 miejsce na 39 - BEATA WAŚKOWICZ - klasa V

33 miejsce na 39 - NATALIA BUĆKO - klasa V

36 miejsce na 39 - WIKTORIA SZALAST  - klasa V

Chłopcy 2005 - 1000 m.

10 miejsce na 48 - BARTOSZ JEMIELNIAK - klasa V

36 miejsce na 48 - KAROL JÓŹWIAK klasa V

37 miejsce na 48 - MATEUSZ KŁOCZEK- klasa V

Dziewczęta 2004 -1000 m.

15 miejsce na 36 - ALEKSANDRA DZIDO - klasa VI

19 miejsce na 36 - ALICJA KACZOR - klasa VI

Chłopcy 2004 - 1000 m.

8 miejsce na 48 - MATEUSZ MAŁYSKA - klasa VI

29 miejsce na 48 - KACPER SZAFRAN - klasa VI

 

POWIATOWE BIEGI SZTAFETOWE

30 września  w Leszkowicach odbyły się sztafetowe biegi przełajowych . Dziewczęta z naszej szkoły ukończyły zawody na miejscu 8, a chłopcy na miejscu 10. Byliśmy najmłodszą drużyną, ponieważ w drużynie mieliśmy trzecioklasistów. Mamy jednak nadzieję, że w przyszłych latach takie doświadczenie dla młodych zawodników bardzo się przyda. SKŁAD DRUŻYN:

Dziewczęta: ALEKSANDRA DZIDO, ALICJA KACZOR, BEATA GRZEGORCZYK, NATALIA BUĆKO, BUDZYŃSKA WIKTORIA, BEATA WAŚKOWICZ, OLIWIA STACHURA, WIKTORIA STACHURA

Chłopcy: MATEUSZ MAŁYSKA, KACPER SZAFRAN, MATEUSZ KŁOCZEK, KAROL JÓŹWIAK, BARTOSZ JEMIELNIAK, SZYMON MAŁYSKA, MARCEL DUDA, JAKUB TOŁUBIŃSKI

 

SZKOLNE ZAWODY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH:

W dniu 16 września 2016 roku w naszej szkole odbyły się szkolne zawody w biegach przełajowych. W zawodach udział wzięło 19 chłopców i 15 dziewcząt z klasy trzeciej, czwartej, piątej i szóstej.  Wyniki zawodów:

KLASYFIKACJA DZIEWCZĄT:

1 miejsce - WIKTORIA BUDZYŃSKA  kl. V

2 miejsce - ALICJA KACZOR kl.VI

3 miejsce - ALEKSANDRA DZIDO kl. VI

KLASYFIKACJA CHŁOPCÓW:

1 miejsce -  MATEUSZ  MAŁYSKA kl. VI

2 miejsce -  BARTŁOMIEJ TUTAJ kl. VI

3 miejsce -  BARTOSZ JEMIELNIAK kl. V

Uczniowie, którzy osiągnęli 100-procentową frekwencję w grudniu 2016 roku:

Klasa I - Arkadiusz Gryzio, Karolina Kowalczyk, Igor Macuba, Szymon Maczuba, Izabela Tołubińska

Klasa II - Paulina Mazurek, Zuzanna Misztal

Klasa III - Daniel Dzido, Natalia Gryzio, Wiktoria Klasura, Jakub Macuba, Oliwia Stachura, Wiktoria Stachura, Igor Trąbka, Julia Woźniak, Klaudia Wójcik

Klasa IV - Anna Grzegorczyk, Aleksandra Maczuba, Jan Włoch

Klasa V - Karol Jóźwiak, Mikołaj Lato, Oliwia Mazurek, Oliwia Woźniak

Klasa VI - Maciej Dobosz, Aleksandra Dzido, Beata Grzegorczyk, Hubert Grzyb, Przemysław Waśkowicz

Gratulujemy!

21 grudnia w naszej szkole odbyły się jasełka. W bożonarodzeniowym przedstawieniu wzięli udział uczniowie z klas: I, II i III. W otoczeniu choinek, dekoracji świątecznych i żłóbka zaprezentowali oni historię Józefa i Maryi, którzy szukali miejsca, w którym mógłby przyjść na świat Jezus. Ostatecznie, po wielu trudach znaleźli miejsce w stajence. Przedstawienie było tym piękniejsze, że okraszone polskimi kolędami i pastorałkami przy akompaniamencie p. Adama Krzewskiego. Największe oklaski rozbrzmiały po wykonaniu pastorałki ?Skrzypi wóz?. Przedstawienie przygotowali p. Anna Sobolewska, p. Anna Kusyk, p. Dorota Misztal, p. Katarzyna Bielak oraz p. Adam Krzewski.

Po zakończeniu jasełek przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń.

Ostatnią, chyba najbardziej wyczekiwaną częścią uroczystości był wspaniały poczęstunek przygotowany przez rodziców. Pyszny barszcz, ryby, racuchy, makowiec i kompot na długo zostaną nam w pamięci.

GMINNY DRUŻYNOWY TENIS STOŁOWY

W dniu 08.12.2016 roku w Szkole Podstawowej w Woli Sernickiej odbyły się Gminne zawody w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. W zawodach tych  naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Oliwia Stachura, Wiktoria Stachura, Patryk Duda, Filip Budzyński, Przemysław Waśkowicz, Hubert Grzyb, Bartosz Jemielniak, Aleksandra Dzido, Olga Jemielniak, Beata Grzegorczyk.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

Dziewczęta kategoria klas VI-V :

1 miejsce - Szkoła Podstawowa  w Brzostówce

2 miejsce -Szkoła Podstawowa w Woli Sernickiej.

3 miejsce -Szkoła Podstawowa w Sernikach

Dziewczęta kategoria IV i młodsi:

1 miejsce - Szkoła Podstawowa  w Brzostówce

2 miejsce -Szkoła Podstawowa w Woli Sernickiej.

Chłopcy kategoria klas VI-V :

1 miejsce - Szkoła Podstawowa i  w Woli Sernickiej.

2 miejsce - Szkoła Podstawowa  w Brzostówce

3 miejsce -Szkoła Podstawowa w Sernikach

4 miejsce -Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi

Chłopcy kategoria IV i młodsi:

1 miejsce -Szkoła Podstawowa  w Woli Sernickiej.

2 miejsce - Szkoła Podstawowa w Brzostówce

3 miejsce -PublicznaSzkoła Podstawowa w Nowej Wsi

4 miejsce -Szkoła Podstawowa w Sernikach

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych będą reprezentować naszą gminę na  zawodach powiatowych, które odbędą się 13.12.2016 w Łucce.


W dniu 01.12.2016r. w Szkole Podstawowej Woli Sernickiej odbyły się gminne zawody w halowej piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 2 drużyny dziewcząt: SP Brzostówka oraz SP Wola Sernicka oraz cztery drużyny chłopców: SP Brzostówka, SP Nowa Wola, SP Serniki oraz SP Wola Sernicka. Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym", mecze trwały 2 x 8 minut. Po bardzo wyrównanych i zaciętych meczach  wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

Dziewczęta:

I miejsce - Wola Sernicka

II miejsce - Brzostówka

Chłopcy:

I miejsce- Wola Sernicka 

II miejsce - Brzostówka

III miejsce -Serniki

IV miejsce - Nowa Wola 


Najlepszą zawodniczkązostałaOliwia Stachuraz klasy III, a najlepszym bramkarzem Bartłomiej Tutaj z klasy VI.

Wszystkim gratulujemy !

 


"OWOCE W SZKOLE"

Nasza szkoła korzysta z dofinansowania z budżetu Unii Europejskiej w ramach europejskiego programu ?Owoce w szkole". Darmowe owoce i warzywa otrzymująuczniowie.Głównym celem programu jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dziecii młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie orazpropagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne realizowanew szkołach podstawowych.Dzieciom uczestniczącym w programie udostępnia się:świeże owoce,świeże warzywa isoki owocowe, warzywne oraz owocowo ? warzywne.Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcjęskładającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.W ramach programu ?Owoce w szkole? dzieciom udostępniane są owocei warzywa przygotowane do bezpośredniego spożycia, wystarczająco rozwinięte,dojrzałe, zdrowe.Owoce, warzywa oraz soki nie mogą zawierać dodatku tłuszczu, soli, cukru lubsubstancji słodzących. Za jakość owoców i warzyw dostarczanych do szkółpodstawowych odpowiedzialny jest zatwierdzony dostawca lub zatwierdzonaszkoła, które samodzielnie przygotowuje i udostępnia owoce i warzywa dzieciom.

"SZKLANKA MLEKA"

Cele programu:
- zachęcenie dzieci i młodzieży do spożywania mleka i jego przetworów,
- promowanie zasad zdrowego odżywiania,
- kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych,
- edukacja w zakresie wartości odżywczych mleka i jego przetworów.
Realizacja ww. celów programu ma skutecznie przeciwdziałać: 
- wzrastającej liczbie osób z nadwagą i otyłych wśród dzieci i młodzieży,
- wzrostowi zachorowania na choroby cywilizacyjne spowodowanemu nieodpowiednią
dietą wynikającą m.in. z braku ukształtowania w młodym wieku prawidłowych nawyków żywieniowych,

- spadkowi spożycia mleka i jego przetworów wśród dzieci i młodzieży

Program "Szklanka Mleka" jest finansowany z trzech źródeł: 
- z budżetu UE - w przedszkolach i szkołach (z wyłączeniem szkół wyższych),
- z budżetu krajowego - w szkołach podstawowych,

- z budżetu Funduszu Promocji Mleka - w przedszkolach i gimnazjach.

SZKOŁA PODSTAWOWA IM.JANA PAWŁA W BRZOSTÓWCE

PROJEKT EDUKACYJNY
,,BEZPIECZEŃSTWO W SIECI?

ROK SZKOLNY 2016/2017

ADRESAT:

Uczniowie z klas O - VI, rodzice, nauczyciele.

TERMIN REALIZACJI:

listopad 2016 r. ? 31 maja  2017 r. (po wprowadzeniu modyfikacji przez kolejne lata)

Program profilaktyczny "Bezpieczeństwo w sieci"

Internet ? praca w sieci zmienia obecny świat i ludzi. Stwarza nam możliwości stałego i szybkiego dostępu do różnego rodzaju informacji. Staje się niestety przyszłością, w której każdy z nas będzie musiał wziąć udział. Nie da  się ukryć, że stał się on niezbędnym narzędziem w procesie edukacji. Jego zaletą jest możliwość korzystania w dowolnych porach oraz zawiera szeroki bagaż  narzędzi pomocnych do nauki, komunikacji, rozrywki itp.

Można wykorzystywać go jako narzędzie wspierające proces kształcenia. Jednak mimo wielu pozytywów niesie on również zagrożenia. Hasło "Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie" obrazuje nam problem nawiązywania kontaktów i przekazywania danych osobowych nieznajomym, którzy wykorzystują je czasami w złych intencjach.

 

Nieograniczony dostęp do sieci wiąże się z propagowaniem informacji sprzecznych z ogólnie przyjętymi normami wychowania.  Uczniowie naszej szkoły bardzo często korzystają z zasobów Internetowych. Dlatego też konieczna jest edukacja dzieci mająca na celu uświadomienie im zagrożeń a tym samym przekazanie zasad bezpiecznego korzystania z internetu. 
Tym właśnie celom służyć ma poniżej opracowany program. Jest on adresowany do uczniów  nauczycieli oraz ich rodziców.

Program realizowany jest w klasach I-VI głównie w ramach zajęć lekcyjnych z informatyki oraz zajęć podczas godzin z wychowawcą.
Cel:

Celem programu jest profilaktyka wobec rosnącej liczby internetowych niebezpieczeństw oraz niskiej świadomości zagrożeń wśród użytkowników sieci komputerowej. Korzystanie z usług Internetu poprzez edukację dzieci i rodziców w zakresie zasad bezpieczeństwa w sieci komputerowej. 
(Sieć WWW może być bezpiecznym miejscem pracy, edukacji i rozrywki ale jest to możliwe tylko dzięki znajomości zagrożeń i bezwzględnemu stosowaniu zasad bezpieczeństwa).

Cele szczegółowe:

 • Zdiagnozowanie problemu wśród uczniów naszej szkoły
 • Przedstawienie uczniom rodzajów zagrożeń, jakie niesie ze sobą korzystanie z Internetu
 • ? Promowanie zasad bezpiecznego i właściwego zachowywania się w sieci głównie poprzez stosowanie zasad etykiety.
 • ? Pokazanie korzyści wynikających z bezpiecznego korzystania z Internetu.
 • Uświadomienie uczniom, że anonimowość w sieci jest tylko pozorna.
 • Uświadomienie rodzicom jak ważna jest kontrola nad dzieckiem, podczas gdy korzysta z internetu
 • Zapoznanie rodziców ze sposobami kontrolowania i ograniczania dostępu dziecka do wybranych, niepożądanych treści.
 • Promowanie wśród  uczniów, rodziców i nauczycieli działań i programów na rzecz bezpiecznego Internetu.
 • Uświadomienie  nauczycieli o problemie bezpieczeństwa dzieci w Internecie.

 

 

 

 

,,SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ?

SZKOLNY PROJEKT PROMUJĄCY CZYTELNICTWO WŚRÓD DZIECI I MŁODZIEŻY CZAS TRWANIA listopad 2016r. - maj 2017R.

 

WSTĘP

Projekt przeznaczony jest dla uczniów Szkoły Podstawowej im.Jana Pawła II w Brzostówce. Jego głównym założeniem jest popularyzowanie czytelnictwa i integrowanie społeczności szkolnej.

 

Podjęte przez nas działania mają na celu wdrożenie dzieci do częstych kontaktów z książką i przygotowanie ich do samodzielnego czytania.

 

Dzięki realizacji różnorodnych działań pokażemy, że czytanie kształtuje wewnętrzny świat dziecka, a odpowiednio dobrana literatura pomaga budować system wartości i wskazuje życiowe priorytety.

 

Wychowanie do czytania jest pracą żmudną i wieloletnią. Powinno rozpocząć się jak najwcześniej. Jest to bardzo ważne, ponieważ wychowanie dzieci na czytelników jest dzisiaj, w dobie społeczeństwa informacyjnego, ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Nieumiejętność czy stronienie od czytania może spowodować nienadążanie za zmianami, a w konsekwencji wykluczenie informacyjne. Pamiętajmy, że nikt nie rodzi się czytelnikiem, a zamiłowanie do czytania musi być pobudzane przez inne osoby.

 

CZAS TRWANIA: od XI 2016r. do V 2017r.

 

ZAŁOŻENIE:
W trosce o poprawę stanu czytelnictwa w naszej szkole zamierzamy podjąć działania opierające się na przedsięwzięciu adresowanym do uczniów z klas 0 ? III i IV ? VI. Projekt wpisuje się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017 ogłoszone przez MEN. Głównymi celami projektu jest promocja książki i biblioteki jako miejsca przyjaznego uczniom oraz zwiększenie roli biblioteki w kształceniu, wychowaniu i rozwijaniu zainteresowań dzieci.

 

CELE SZCZEGÓŁOWE:

 

 1. Popularyzowanie czytelnictwa i poprawa jego stanu w szkole
 2. Wyrabianie nawyku właściwego spędzania czasu
 3. Przygotowanie do poszukiwania potrzebnych informacji i materiałów
 4. Rozwijanie sprawności umysłowych i umiejętności twórczych
 5. Budowa poczucia własnej wartości

Rozwijanie sprawności językowych

Konkurs na najładnieszą i najbardziej zadbaną salę lekcyjną

W dniu 12 czerwca nastąpiło ogłoszenie wyników Konkursu na najładnieszą i najbardziej zadbaną salę lekcyjną zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski.

W kategorii klas I-III zwyciężyła klasa III, w klasach starszych tytuł laureata zdobyła klasa V. Zwycięzkie grupy otrzymały dyplomy i drobne słodkości.

Gratulujemy wygranym jak i wszystkim klasom, które do końca rywalizowały przykładnie dbając o wystrój swoich sal i panujący w nich porządek.


 

KONKURS ANTYALKOHOLOWY

Dnia 15 marca zostały wręczone nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego o tematyce antynarkotykowej, zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski.

Zwyciężczynie konkursu:

I miejsce - Maja Jemielniak kl. III

II miejsce Karolina Sadura kl. I

III miejsce Wiktoria Stachura kl. III

Pozostałe uczestniczki: Marietta Budzyńska, Dominika Jemielniak, Alicja Miziołek, Oliwia Stachura, Julia Woźniak również otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Gratulujemy !

 

 

Konkurs z klasą!

Regulamin konkursu na najładniejszą i najczystszą salę lekcyjną.

I. Cele konkursu:
- stworzenie w salach klimatu i atmosfery sprzyjających nauce,
- uświadomienie uczniom odpowiedzialności za sale lekcyjne,
- motywowanie uczniów do dbałości o swoje miejsce pracy.

II. Adresaci konkursu:
- adresatami konkursu są klasy I - III i IV- VI Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II

III. Czas trwania konkursu:
- rozpoczęcie w dniu  13.02.2017r.
- zakończenie w dniu  31.05.2017r.

IV.  Sale oceniać będzie komisja w składzie:

- Pani Katarzyna Bielak

- Pani Renata Ondra

- Pan Adam Krzewski

- Gospodarze klas

V. Zasady konkursu

W konkursie ocenie podlegać będą:
- czystość i estetyka,
- klasowe gazetki,
- wystrój sali,

- dbałość o rośliny hodowane w klasie
- atrakcyjne pomysły na dekoracje sali.

Komisja konkursowa dokona oceny sal raz w miesiącu - w dowolnym wybranym przez siebie dniu.
Po każdym etapie zostaną przedstawione wyniki na tablicy ogłoszeń i na  stronie
internetowej szkoły.

VI. Kryteria oceny sal lekcyjnych:

Sale lekcyjne będą konkurowały ze sobą w dwóch grupach: klasy I - III i klasy IV - VI
Sale lekcyjne oceniane będą w skali punktowej:
- czystość i estetyka: od 1 do 5 pkt,
- klasowe gazetki: od 1 do 5 pkt,
- wystrój sali: od 1 do 5 pkt.
Maksymalna ilość punktów do zdobycia w danym miesiącu ? 15 pkt.

Samorząd Uczniowski

 


Regulamin Konkursu Plastycznego

"Profilaktyka uzależnień od narkotyków "

1. Organizatorzy Konkursu i czas trwania konkursu:

a) Organizatorzy Konkursu:

Samorząd Uczniowski

b) Prace można składać w dniach 10.02.2017r. - 24.02.2017r.

2. Tematyka konkursu

Propagowanie profilaktyki uzależnień od narkotyków.

3. Cele konkursu:

a) propagowanie profilaktyki antynarkotykowej wśród uczniów szkoły podstawowej im. Jana Pawła II w Brzostówce

b) rozwijanie kreatywności uczestników Konkursu

c) kształcenie umiejętności posługiwania się środkami komunikacji niewerbalnej

d) popularyzacja działań twórczych i poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych.

4. Uczestnictwo w Konkursie

a) Konkurs kierowany jest do uczniów klas I-III i IV-VI

5. Zasady konkursu:

a) Praca biorąca udział w Konkursie musi stanowić oryginalną twórczość osoby biorącej udział w Konkursie, wcześniej niepublikowaną.

b) Składając pracę na Konkurs, uczestnik potwierdza, że wyraża zgodę na zasady Konkursu zawarte w niniejszym Regulaminie. Przesyłając pracę na Konkurs, uczestnik wyraża tym samym zgodę na wykorzystywanie swoich danych do celów Konkursu, mając jednocześnie prawo wglądu do nich oraz ich poprawiania. Dane osobowe uczestników pozyskane dla celów Konkursu nie będą udostępniane osobom trzecim.

c) Każdy uczestnik Konkursu może złożyć tylko jedną pracę.

d) Nie dopuszcza się do Konkursu prac zespołowych.

e) Prace powinny być wykonane na formacie nie mniejszym niż A4 i nie większym niż A2 w dowolnej technice plastycznej.

6. Sposób i termin składania prac:

Prace konkursowe należy podpisać (imię, nazwisko, klasa) i złożyć u opiekuna Samorządu Uczniowskiego:

p. Katarzyny Bielak lub p. Doroty Misztal.

 

 

Samorząd Uczniowski

 

 

?Warzywno-owocowe zwierzaki-cudaki?

W listopadzie został rozstrzygnięty konkurs ?Warzywno-owocowe zwierzaki-cudaki?. W konkursie wzięli udział uczniowie z  klas I ? VI. Dzieci wyczarowały z warzyw i owoców  sympatyczne i uśmiechnięte stworki. Wszyscy, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

Laureaci konkursu:

 1. Oliwia Woźniak
 2. Aleksandra Maczuba
 3. Zuzanna Misztal
 4. Alicja Kaczor
 5. Oliwia Mazurek
 6. Paulina Mazurek
 7. Magda Dzido
 8. Julia Woźniak
 9. Natalia Szalast
 10. Radosław Florek
 11. Julia Kaczor
 12. Izabela Tołubińska
 13. Karolina Sadura
 14. Nikola Wach
 15. Beata Waśkowicz

Wszystkim gratulujemy!


Uczennica klasy IV Magda Dzido wzięła udział w XVIII POWIATOWYM KONKURSIE LITERACKIM,,OPOWIEŚCI WIGILIJNE 2016?.
Magda napisała trzy wiersze związane z okresem świąteczno-noworocznym.

Oto utwory naszej młodej "poetki":

Gwiazdo może spełnisz...

Gwiazdko może spełnisz moje marzenie ?

Widzę Cię , patrzysz na mnie.

Obserwujesz mnie ,

ja czasem Ciebie też.

Co powiesz śliczna , błyszcząca ,

piękna gwiazdo na niebie ?

 

Wiem ,że Cię tak nie przekupię.

Ale może posłuchasz mojego życzenia

i spełnisz chociaż jedno?

Mam ich tysiące ,ale powiem

to pierwsze najmniejsze.
Chcę mieć nowe flamastry , lalki i kotka.

Spełnisz te moje życzenie?

Proszę...

 

Ale gwiazda odpowiedziała.

Spełnię inne Twoje życzenia,

jeśli o nie poprosisz .

Pierwsze to pokój na świecie,

drugie to zdrowie dla wszystkich,

a trzecie to szczęście dla bliskich.

To co, poprosisz mnie o nie?

 

A dlaczego ich sama nie  spełnisz?

Bo ja spełniam życzenia innych.

To musi być każdego człowieka życzenie .

A Twoje jeśli o nie poprosisz,

Spełni się dla wszystkich!

 

 

Rodzina

Rodzina mała,rodzina duża.

Wiele rodzin jest na świecie.

Ale ta jedyna jest, jak ta gwiazda betlejemska.

Skromna, uboga.

Ni duża,ni mała,

lecz w sam raz.

W niej się życie zaczyna .

Jak ta mała dziecina,

nie płacze , bogactw nie wymaga.

Jest jak kwiat na łące dający moc i siłę.

I właśnie taką wymarzyłam sobie rodzinę,

kochającą, niesamowitą .

Właśnie o taką rodzinę mi chodzi.

Taką rodzinę tworzą ludzie,

rodzinę Bożej miłości.

 

Ty

Jaki będzie nowy rok , a jaki będziesz  Ty?

Kiedy powiesz słowo , pomyśl nad nim.

A Ty obrażasz się na innych i co myślisz?

Pamiętasz,co wcześniej powiedziałeś?

Obraziłeś się na wszystkich

i nadal tego nie żałujesz...

Byłeś pępkiem świata.

Przykrości Ci to nie sprawiało, jak inni z Twego powodu płakali.

A teraz płaczesz nad tym, co zrobiłeś !

A ja Twój Anioł Stróż mówiłem, że to źle.

Ale dopiero teraz,

kiedy przychodzą święta,

prosisz  mnie o ponowne i normalne życie.

Ja Cię też prosiłem , abyś był dobrym człowiekiem.

GMINNE ZAWODY W INDYWIDUALNYM TENISIE STOŁOWYM

W dniu 4 listopada wnaszej szkole odbyły się gminne zawody w indywidualnym tenisie stołowym. Zawody były rozegrane w dwóch kategoriach klasy V- VI i III - IV z podziałem na dziewczęta i chłopcy. W zawodach udział wzięło 47 zawodników ze wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i dyplomami, będą też reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych  8 listopada w Łucce. Naszą szkołę reprezentowało szesnastu zawodników i zawodniczek do powiatu zakwalifikowało się dziewięcioro. GRATULUJEMY WSZYSTKIM!

WYNIKI KOŃCOWE:

DZIEWCZĘTAKLASA V - VI

I miejsce : Olga Jemielniak - SP BRZOSTÓWKA

II miejsce : Beata Grzegorczyk - SP BRZOSTÓWKA

III miejsce : Wiktoria Wojciechowska - SP WOLA SERNICKA

IV miejsce : Aleksandra Dzido - SP BRZOSTÓWKA

CHŁOPCY KLASA V - VI

I miejsce: Kacper Pietrzela - SP WOLA SERNICKA

II miejsce: Szymon Wojtyła - SP SERNIKI

III miejsce: Hubert Grzyb - SP BRZOSTÓWKA

IV miejsce: - Maksymilian Barszczyk - SP WOLA SERNICKA

DZIEWCZĘTA  KLASA  III - IV

I miejsce : Wiktoria Stachura - SP BRZOSTÓWKA

II miejsce : Weronika Wysok - SP SERNIKI

III miejsce : Oliwia Stachura - SP BRZOSTÓWKA

IV miejsce: Dominika Jemielniak - SP BRZOSTÓWKA

CHŁOPCY MŁODSI  III - IV

I miejsce : Maksymilian Karczmarz - SP SERNIKI

II miejsce : Szymon Małyska -SP BRZOSTÓWKA

III miejsce : Jakub Marzęda -SP WOLA SERNICKA

IV miejsce : Patryk Duda - SP BRZOSTÓWKA


Dnia 25.10.2016r. o godzinie 11.00 odbyło się Ślubowanie Uczniów Klasy I. W tej uroczystości uczestniczyli: pani dyrektor Małgorzata Krzewska, ks. proboszcz Marek Antonowicz, nauczyciele, uczniowie kl. 0-VI, rodzice uczniów klasy I.

Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy I zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym. Obecni na ślubowaniu ocenili umiejętności uczniów oklaskami. Wszystkie zadania uczniowie wykonali bardzo dobrze. Najtrudniejszym zadaniem okazało się wypicie z uśmiechem soku z cytryny, ale i z tym nasi bohaterowie poradzili sobie bez najmniejszego problemu. Po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiła część oficjalna uroczystości. Uczniowie złożyli przysięgę na sztandar Szkoły. Następnie pani dyrektor pasowała każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia poprzez dotknięcie jego ramienia ogromnym ołówkiem. Potem kilka słów do uczniów skierował  ks. proboszcz Marek Antonowicz, a następnie  poświęcił dzieciom tornistry i przybory szkolne. Na koniec zabrała głos pani dyrektor Małgorzata Krzewska. Złożyła życzenia nowo pasowanym uczniom oraz wręczyła im dyplomy i upominki. Rodzice, uczniowie wraz z wychowawczyniami klasy II i III wręczyli pierwszakom prezenty. Po akademii dzieci z klasy I i II udały się na poczęstunek.

Składam serdeczne podziękowania rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie z Samorządu Szkolnego na apelu złożyli życzenia wszystkim nauczycielom pracującym w naszej szkole i wręczyli z tej okazji upominki. Następnie Pani Dyrektor Małgorzata Krzewska złożyła życzenia pracownikom szkoły i wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły. Uczniowie klasy szóstej wraz z rodzicami przygotowali smaczny tort by uczcić Dzień Edukacji Narodowej. Dziękujemy!

XVI Memoriał Ryszarda Kalbarczyka i posumowanie ubiegłego roku sportowego w Leszkowicach.

26 września w Leszkowicach odbył się XVI Memoriał Ryszarda Kalbarczyka w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Impreza rozpoczęła się od powitania wszystkich gości i zawodników przez wójtagminyOstrówek Tomasza Piecaka. Podsumowania roku sportowego 2015/2016dokonał pan Zbigniew Sajda. Wręczył dyplomy i puchary szkołom, które znalazły się w pierwszej dziesiątce. Nasza szkoła  za ubiegły sportowy rok została sklasyfikowana na miejscu IX. Warto dodać, że wszystkich szkół podstawowych w powiecie jest 44, a szkół, które zostały sklasyfikowane 34. Przedstawicielka naszej szkoły Oliwia Stachura z klasy III odebrała pamiątkowy dyplom z rąk pana wójta. Po części oficjalnej rozpoczęły się zawody w, których udział wzięli nasi uczniowie. Wyniki osiągnięć uczniów przedstawiają się następująco:

Dziewczęta 2006 i młodsze -600 m.

18 miejsce na 53 - OLIWIA STACHURA - klasa III

21 miejsce  na 53 -WIKTORIA STACHURA - klasa III

31 miejsce na 53 - MAGDA DZIDO - klasa IV

Chłopcy 2006 i młodsi - 600 m.

11 miejsce na 61 - SZYMON MAŁYSKA - klasa III

Dziewczęta 2005 - 800 m.

27 miejsce na 39 - BEATA WAŚKOWICZ - klasa V

33 miejsce na 39 - NATALIA BUĆKO - klasa V

36 miejsce na 39 - WIKTORIA SZALAST  - klasa V

Chłopcy 2005 - 1000 m.

10 miejsce na 48 - BARTOSZ JEMIELNIAK - klasa V

36 miejsce na 48 - KAROL JÓŹWIAK klasa V

37 miejsce na 48 - MATEUSZ KŁOCZEK- klasa V

Dziewczęta 2004 -1000 m.

15 miejsce na 36 - ALEKSANDRA DZIDO - klasa VI

19 miejsce na 36 - ALICJA KACZOR - klasa VI

Chłopcy 2004 - 1000 m.

8 miejsce na 48 - MATEUSZ MAŁYSKA - klasa VI

29 miejsce na 48 - KACPER SZAFRAN - klasa VI

Nasi uczniowie wzięli też udział w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się 30 września także w Leszkowicach. Dziewczęta ukończyły zawody na miejscu 8, a chłopcy na miejscu 10. Byliśmy najmłodszą drużyną, ponieważ w drużynie mieliśmy trzecioklasistów. Mamy jednak nadzieję, że w przyszłych latach takie doświadczenie dla młodych zawodników bardzo się przyda. SKŁAD DRUŻYN:

Dziewczęta: ALEKSANDRA DZIDO, ALICJA KACZOR, BEATA GRZEGORCZYK, NATALIA BUĆKO, BUDZYŃSKA WIKTORIA, BEATA WAŚKOWICZ, OLIWIA STACHURA, WIKTORIA STACHURA

Chłopcy: MATEUSZ MAŁYSKA, KACPER SZAFRAN, MATEUSZ KŁOCZEK, KAROL JÓŹWIAK, BARTOSZ JEMIELNIAK, SZYMON MAŁYSKA, MARCEL DUDA, JAKUB TOŁUBIŃSKI

W nowym roku szkolnym 2016/2017 znów aktywnie spędzamy przerwy :)

ABSOLWENCI ROK SZKOLNY 2015/2016

 

1.Ewelina Kisiel

2.Natalia Kłoczek

3.Konrad Maczuba

4.Damian Miziołek

5.Kamil Puchacz

6.Gabriela Sawuła

7.Joanna Styrnik

8.Monika Tołubińska

9.Izabela Wlazły

10. Dariusz Wronowski


Galeria zdjęć z zakończenia roku szkolnego 2015/2016:

Konkurs na najładnieszą i najbardziej zadbaną salę lekcyjną

W dniu 12 czerwca nastąpiło ogłoszenie wyników Konkursu na najładnieszą i najbardziej zadbaną salę lekcyjną zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski.

W kategorii klas I-III zwyciężyła klasa III, w klasach starszych tytuł laureata zdobyła klasa V. Zwycięzkie grupy otrzymały dyplomy i drobne słodkości.

Gratulujemy wygranym jak i wszystkim klasom, które do końca rywalizowały przykładnie dbając o wystrój swoich sal i panujący w nich porządek.


 

KONKURS ANTYNARKOTYKOWY

Dnia 15 marca zostały wręczone nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego o tematyce antynarkotykowej, zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski.

Zwyciężczynie konkursu:

I miejsce - Maja Jemielniak kl. III

II miejsce Karolina Sadura kl. I

III miejsce Wiktoria Stachura kl. III

Pozostałe uczestniczki: Marietta Budzyńska, Dominika Jemielniak, Alicja Miziołek, Oliwia Stachura, Julia Woźniak również otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Gratulujemy !

 

Walentynki!

Przez kilka ostatnich dni chętni uczniowie wrzucali do specjalnej skrzynki walentynki dla koleżanek i kolegów.

Dzisiaj - w Dzień św. Walentego członkowie Samorządu Uczniowskiego wcielili się w całkiem sympatycznych doręczycieli dostarczając kartki adresatom.

Każda z nich wyowała uśmiech na twarzy i sprawiła radośc obdarowanym.


Poczta Walentynkowa

Image result for walentynki rysunki


Samorząd Uczniowski organizuje Pocztę Walentynkową!

Osoby, które zdecydują się przekazać Walentynkę koleżance lub koledze mogą wrzucić ją do Skrzynki Walentynkowej ustawionej na dolnym korytarzu w dniach 8.02 - 13.02.

Przekażmy przyjaciołom kartkę, a na pewno wywołamy uśmiech na ich twarzach!

Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej akcji!

 

 


Pomagamy wychowankom Domu Dziecka

W listopadzie Samorząd Uczniowski przeprowadził zbiórkę artykułów kosmetyczno-higienicznych.

Zebrane produkty dnia 5 grudnia członkowie SU wraz z opiekunem zawieźli do Kijan i przekazali wychowankom tamtejszej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej.

Nasza pomoc została przyjęta z entuzjazmem i wdzięcznością. Na ręcę pani dyrektor przekazane zostały świąteczne życzenia dla wszystkich uczniów i pracowników naszej szkoły.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY WSPOMOGLI AKCJĘ! TO DZIĘKI WAM POMOGLIŚMY!


Gminne Obchody Święta Niepodległości

W Narodowe Święto Niepodległości przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w gminnych jego obchodach w Sernikach. Pani Dyrektor, poczet sztandarowy wraz z opiekunami. Skład pocztu podstawowy i rezerwowy: chorąży: Bartłomiej Tutaj, Mateusz Małyska, asysta: Aleksandra Dzido, Beata Grzegorczyk, Beata Waśkowicz, Oliwia Mazurek.

Uroczystość ropoczęła się mszą święta w intencji Ojczyzny odprawioną przez proboszcza parafii Serniki księdza Andrzeja Sarnę. Następnie grupa artystyczna pod kierunkiem pana Andrzeja Karczewskiego przedstawiła część artystyczną przypominającą pieśniami i utworami muzycznymi dzieje naszej Ojczyzny. Kolejno w uroczystym przemarszu udaliśmy się na cmentarz aby oddać cześć, złożyć wieńce i kwiaty oraz pomodlić się w intencji przodków, którzy oddali życie za wolność naszego kraju.

 

Szkolenie Pocztów Sztandarowych

Przedstawiciele naszej szkoły: Wiktoria Budzyńska, Oliwia Mazurek i Bartłomiej Tutaj wzięli udział w szkoleniu pocztów sztandarowych zorganizowanym przez Batalion Dowodzenia Wielonarodowej Brygady (cześć polska) w Domu Żołnierza w Lublinie.

Uczniowie przypomnieli sobie podstawowe komendy, przejścia i chwyty. Właściwe postawy i przejścia prezentował wojskowy poczet sztandarowy.

 

 

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie z Samorządu Szkolnego na apelu złożyli życzenia wszystkim nauczycielom pracującym w naszej szkole i wręczyli z tej okazji upominki.

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

Dnia 29 września mieliśmy okazję bawić się na dyskotece szkolnej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Chłopaka. Dodatkowo dziewczęta z samorządu, sekcji wspomagającej wraz ze swoimi koleżankami przygotowały krótką część artystyczną, która obfitowała w humorystyczne scenki. Zaśpiewały również dla swoich kolegów kilka piosenek. W trakcie imprezy zostały ogłoszone wyniki plebiscytu na najbardziej sympatycznego chłopca w klasach I-III oraz IV-VI.

Zaszczytne tytuły zdobyli: Szymon Małyska z klasy III i Bartosz Jemielniak z klasy V.

Gratulujemy!

 

Plan pracy Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2016/2017

Wrzesień

Wybory do SU.

Ustalenie planu pracy Samorządu Uczniowskiego.

Zagospodarowanie tablicy SU.

Rozpoczęcie akcji "Niepytany numerek".

Dzień Chłopaka - Plebiscyt wśród dziewcząt na najsympatyczniejszego chłopca w szkole w dwóch kategoriach: klasy I-III, klasy IV-VI.

Część artystyczna dla chłopców.

Zorganizowanie dyskoteki i oprawy muzycznej.

Październik

Złożenie życzeń i przygotowanie upominków dla pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Udział pocztu sztandarowego w ślubowaniu klasy I.

Otrzęsiny klasy I.

Porządkowanie zaniedbanych grobów na parafialnym cmentarzu.

Listopad

Udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości.

26 listopad - Dzień Pluszowego Misia - zbiórka pluszaków dla DSK w Lublinie.

Dyskoteka andrzejkowa.

 

Grudzień

Konkurs na ozdobę choinkową.

Przygotowanie kartek świątecznych dla pracowników szkoły.

 

Styczeń

Dekoracja sali na zabawę choinkową.

Podsumowanie pracy w pierwszym semestrze.

Luty

Zorganizowanie Poczty Walentynkowej.

Wykonanie plakatów o tematyce antynarkotykowej.

 

Marzec

 

Przekazanie życzeń dziewczynkom z okazji Dnia Kobiet.

Krótka część artystyczna.

 

Kwiecień

Upominki Wielkanocne.

 

Maj

Konkurs plastyczny "Ja i moja Rodzina".

 

Czerwiec

Podsumowanie pracy SU za cały rok szkolny.

 

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

12 września w naszej szkole odbyły się wybory uczniów do składu Samorządu Uczniowskiego.

Przeprowadzone zostały pod nadzorem opiekunów SU: Katarzyny Bielak i Doroty Misztal.

Zgłosiło się czworo kandydatów: Beata Grzegorczyk, Bartłomiej Tutaj, Beata Waśkowicz i Oliwia Woźniak.

Każdy z wymienionych uczniów krótko przedstawił swoją kandydaturę oraz postulaty.

W głosowaniu wzięli udział wszyscy obecni uczniowie klas IV-VI tj. 42 osoby.

Wypełnione karty do głosowania przeliczyła komisja w składzie gospodarzy klas IV-VI: Patryk Duda, Olga Jemielniak i Aleksandra Dzido.

Wyłoniono następujący skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2016/2017:

Przewodnicząca szkoły - Beata Waśkowicz


Z-ca przewodniczącej - Bartłomiej Tutaj

Sekretarz - Beata Grzegorczyk

 

Gratulujemy!

 

Sekcja wspomagająca Samorząd Uczniowski:

 • Natalia Bućko
 • Aleksandra Dzido
 • Oliwia Mazurek