×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/19zakon.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/zakonczenie18.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/schab.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/sport18.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/zakon17.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/agnieszkacz/zakonczenie.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/zr13-14.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/centrum1.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/aniak.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/gosia.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/rodzina.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/kl6.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/USA.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/rt.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/DZR.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/zk6.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/fox13.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/jb.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/konkurs.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/dysk.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/zamosc.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

Dnia 19 czerwca, po całym roku wytężonej nauki spotkaliśmy się, aby oficjalnie zakończyć rok szkolny 2018/2019.

Po mszy świętej sprawowanej przez księdza Marka Antonowicza proboszcza naszej parafii, udaliśmy się do szkoły gdzie czekała na nas doniosła uroczystość.

Ósmoklasiści wspominając czas spędzony w szkole i snując plany na przyszłość dostarczyli nam wielu wzruszeń. Przygotowali się pod kierunkiem wychowawczyni pani Anety Pęksy.

Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały występ zabierając nas do pachnącej wakacjami dżungli. Czuwały nad nimi panie: Edyta Sowisz-Stolarek i Marta Sagan.

Następnie uczniowie klasy VII przygotowali krótki, humorystyczny skecz dla swoich starszych kolegów i całej zgromadzonej publiczności nadzorowani przez panią Teresę Lejkowską.

W trakcie uroczystości nastąpiło również przekazanie sztandaru szkoły.

Pani dyrektor wręczyła nagrody i stypendia uczniom promowanym z wyróżnieniem, osiągającym wysoką i stuprocentową frekwencję. Laureaci konkursów organizowanych w szkole otrzymali dyplomy i upominki. Specjalne statuetki trafiły do sportowców kończących szkołę, którzy przez pięć lat dzielnie reprezentowali nas w zawodach i rozgrywkach.

Następnie wszyscy udali się do klas aby z rąk wychowawców otrzymać zasłużone świadectwa.

Nagrody książkowe zostały ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły, za co składamy serdeczne podziękowania.

Życzymy wszystkim udanych, bezpiecznych wakacji i owocnego odpoczynku! Do zobaczenia we wrześniu :)


{gallery}dorotam/19zakon{/gallery}

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 rozpoczęła się w kościele parafialnym, mszą w intencji dzieci, nauczycieli i rodziców, którą sprawował ksiądz proboszcz Marek Antonowicz. Wydarzenie to uświetniła obecność pocztu sztandarowego, nad którego wystąpieniem czuwały: pani Agnieszka Czernicka i pani Anna Kusyk.

Po przejściu do szkoły wszyscy zebrani obejrzeli występ dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowany pod kierunkiem pań: Anny Błaszczak i Pauliny Kaźmierskiej.

Następnie pani dyrektor Małgorzata Krzewska powitała zebranych, wygłosiła krótkie przemówienie i przystąpiła do wręczania świadectw, stypendium, nagród i podziękowań.

Uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce i wzorowym lub bardzo dobrym zachowaniem zostali nagrodzeni książkami, a prymusi z klas IV-VII otrzymali również stypendium.

Oto lista wyróżnionych:

Klasa I:

Maja Sadura

Klasa II:

Igor Macuba, Karolina Sadura, Izabela Tołubińska, Katarzyna Wnuczek

Klasa III:

Paulina Mazurek, Zuzanna Misztal

Klasa IV:

Natalia Gryzio, Maja Jemielniak, Julia Woźniak, Klaudia Wójcik

Klasa V:

Eliza Dobosz, Magda Dzido, Aleksandra Maczuba

Klasa VI:

Natalia Bućko, Bartosz Jemielniak, Oliwia Mazurek, Jakub Tołubiński, Beata Waśkowicz

Klasa VII:

Aleksandra Dzido.

Nagrodzenie zostali również uczniowie ze stuprocentową frekwencją:

Paulina Mazurek, Wiktoria Stachura, Aleksandra Maczuba, Karol Dejko, Oliwia Mazurek, Beata Waśkowicz, Klaudia Woźniak, Oliwia Woźniak, Aleksandra Dzido.

Najbardziej aktywni czytelnicy dostali nagrody książkowe ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sernikach.

Dyplomy pamiątkowe otrzymali szkolni sportowcy, którzy reprezentowali nas w różnych zawodach. Szczególne wyróżnienie w tej kategorii otrzymały: Oliwia Stachura i Wiktoria Stachura. Dziewczynki otrzymały również stypendium sportowe za szczególne osiągnięcia w tej dziedzinie.

Pani Dyrektor podziękowała również rodzicom, którzy przez cały rok wspierali pracę szkoły. Szczególnie wyrazy uznania złożyła dla całej Rady Rodziców na ręce pani przewodniczącej - Magdaleny Jankowskiej.

Następnie wszyscy udali się do klas aby od wychowawców otrzymać upragnione i zasłużone świadectwa.

Po zakończeniu formalności nadszedł czas na upragniony wypoczynek.

Udanych, radosnych i bezpiecznych wakacji!

{gallery}dorotam/zakonczenie18{/gallery}

W dniu 20 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Woli Sernickiej odbył się egzamin na kartę rowerową. Do egzaminu przystąpiło 19 uczniów z klasy IV.

Galeria zdjęć:

{gallery}schab{/gallery}

Dnia 4 czerwca 2018 roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka na sportowo.

Przygotowaniem atrakcji na to święto zajęła się pani Aneta Pęksa. Była ona również sędzią głównym we wszystkich zorganizowanych konkurencjach i zabawach.

Na początek pani dyrektor Małgorzata Krzewska powitała wszystkich zebranych i wręczyła każdemu dziecku upominek z okazji ich święta, jak również życzyła udanej zabawy pełnej radości.

Udaliśmy się na boisko szkolne aby tam wziąć udział w rozgrywkach międzyklasowych. Wszystkie konkurencje miały na celu przede wszystkim na dobrą zabawę.

Odbyły się wyścigi rzędów, rozgrywki w piłkę nożną i siatkówkę, konkurs żonglerki, rzutów do kosza, kręcenia hula-hop i wiele innych atrakcji.

W przerwie wysiłku fizycznego mogliśmy ochłodzić się zimnymi lodami, które podarowała uczniom Rada Rodziców.

{gallery}dorotam/sport18{/gallery}

Po całym roku wytężonej pracy nadszedł dzień 23 czerwca - Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017.

Rano w kościele parafialnym w intencji dzieci, nauczycieli i rodziców ksiądz proboszcz Marek Antonowicz odprawił uroczystą mszę święta, w której uczestniczył również poczet sztandarowy.

Po przejściu do szkoły wszyscy zebrani obejrzeli występ klasy VI przygotowany pod kierunkiem pani Anety Pęksy. Śpiewem swoich kolegów i koleżanki wspomogli uczniowie klasy III.

Następnie pani dyrektor Małgorzata Krzewska powiatała zebranych i rozpoczęła wręczanie podziękowań, nagród i świadectw.

Na początku podziękowała Rodzicom za wsółpracę i wsparcie trwające cały rok. Wyrazy wdzięczności zotały przekazane na ręce przewodniczącej Rady Rodziców pani Magdaleny Jankowskiej.

Uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce i wzorowym lub bardzo dobrym zachowaniem zostali nagrodzeni książkami, a prymusi z klas IV-VI otrzymali również stypendium.

Oto lista wyróżnionych:

Klasa I:

Izabela Tołubińska, Katarzyna Wnuczek

Klasa II:

Paulina Mazurek, Zuzanna Misztal

Klasa III:

Natalia Gryzio, Maja Jemielniak, Julia Woźniak, Klaudia Wójcik

Klasa IV:

Eliza Dobosz, Magda Dzido, Aleklsandra Maczuba

Klasa V:

Natalia Bućko, Bartosz Jemielniak, Oliwia Mazurek, Jakub Tołubiński, Beata Waśkowicz

Klasa VI:

Aleksandra Dzido, Beata Grzegorczyk, Bartłomiej Tutaj.

Nagrodzenie zostali również uczniowie ze stuprocentową frekwencją:

Zuzanna Misztal, Wiktoria Stachura, Julia Woźniak, Kladuia Wójcik, Aleksandra Maczuba, Oliwia Mazurek, Oliwia Woźniak, Beata Grzegorczyk, Hubert Grzyb.

Upominki otrzymali również laureaci konkursów: "Dziękuję, nie palę, nie piję, nie biorę", "Zbieramy makulaturę-chronimy lasy". Najbardziej aktywni czytelnicy dostali nagrody książkowe ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sernikach.

Dyplomy pamiątkowe otrzymali szkolni sportowcy, którzy reprezentowali nas w różnych zawodach. Szczególne wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Oliwia Stachura z klasy trzeciej za wybitne osiągnięcia.

Na koniec pani dyrektor podziękowała również za 37 lat pracy pani Alinie Słomka zaznaczając, że w tym czasie wychowała niejedno pokolenie na mądrych i dobrych ludzi. Swoją wdzięczność odchodzącej wychowawczyni wyraziła również klasa trzecia wraz z rodzicami. Pani Alinka również krótko podziękowała za wszystkie lata i zapewniła, że zawsze będzie pamiętać o nauczycielach i uczniach naszej szkoły.

Po pełnej wzruszenia chwili wszyscy udali się do klas aby od wychowawców otrzymać upragnione i zasłużone świadectwa.

Z tym ważnym dokumentem w rękach uczniowie wyruszyli na podbój wakacyjnych ścieżek!

Do zobaczenia we wrześniu!


{gallery}dorotam/zakon17{/gallery}

Dnia 24 czerwca 2016r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie klasy VI.

Na początku uroczystości uczniowie klasy VI przekazali sztandar szkoły swoim młodszym kolegom z klasy piątej i złożyli ślubowanie.

Następnie szóstoklasiści pod kierunkiem pani Izabeli Łukasiewicz zaprezentowali krótką część artystyczną. Uczniowie podziękowali swoim nauczycielom kierując do nich wzruszające wiersze. Nie zabrakło elementów humorystycznych, które wywołały uśmiech na twarzach słuchaczy. Ciekawą oprawę muzyczną przygotowała pani Katarzyna Pieńkosz.

Po występie VI klasy głos zabrali piątoklasiści. Wraz ze swoją wychowawczynią panią Anetą Pęksa przygotowali ciekawe i zabawne pożegnanie dla starszych kolegów.

Potem przyszła chwila na najmilszą część akademii. Pani dyrektor Małgorzata Krzewska wręczyła świadectwa, dyplomy i nagrody. Wyróżnienia za swoją pracę dostali najlepsi uczniowie.

Zasłużone nagrody otrzymali także zwycięzcy konkursu ,,Zwierzęta naszych pól i lasów?. Konkurs został zorganizowany przez Koło Łowieckie ,,Knieja? z Lubartowa.

Po części oficjalnej uczniowie rozeszli się do klas na spotkanie z wychowawcami.

{gallery}/agnieszkacz/zakonczenie{/gallery}

27  czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie klasy VI. Szóstoklasiści pod kierunkiem pani Izabeli Łukasiewicz przedstawili krótką część artystyczną i złożyli ślubowanie.

Następnie przedstawiciele klasy V pożegnali absolwentów i wręczyli im drobne upominki.

Potem przyszła długo oczekiwana chwila. Pani dyrektor Małgorzata Krzewska wręczyła świadectwa ukończenia szkoły podstawowej.  Dla szóstoklasistów skończył się pewien etap życia, wkroczyli na nowe nieznane ścieżki. Życzymy im, aby na nich nie pobłądzili i doszli do zaplanowanego celu.

{gallery}kasial/zr13-14{/gallery}

ZAWIADOMIENIE

Informujemy ,że dnia 23.06.2014 roku  w  godzinach 10.35-11.00 w naszej szkole odbędzie się kiermasz używanych podręczników. Bardzo prosimy o opisanie i wycenienie sprzedawanych książek. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kiermaszu podręczników.

W naszej szkole już kolejny raz został przeprowadzony konkurs  pt. ?Dziękuję nie palę, nie piję, nie biorę? . Konkurs odbył się 6 czerwca 2014r. Wzięli w nim  udział uczniowie  klas 0-VI

Dla wielu uczniów była to dobra lekcja zdrowego stylu życia po, której  wiedzą, jakie konsekwencje wynikają z picia alkoholu, palenia  papierosów, zażywania narkotyków i innych środków szkodzących  zdrowiu.

Wyniki konkursu:

I miejsce -Amelia Szafran i Katarzyna Klasura

II miejsce -Mikołaj Dobrzyński

III  miejsce -Jowita Trąbka i Aldona Styrnik

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

I Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa "SOWA" z Matematyki 2014

W maju 9 uczniów naszej szkoły z klas IV- VI przystąpiło do I Ogólnopolskiej Olimpiady przedmiotowej z matematyki w której wzięło udział 9444 uczestników w tym 1488 z matematyki. W zestawieniu ogólnopolskim nasza szkoła zajęła 98 z 496 miejsc, a w województwie lubelskim zajęliśmy 6 miejsce. W zestawieniu ogólnopolskim z podziałem na przedmioty- matematykę zajęliśmy 21 miejsce. Koordynatorem konkursu była p. Katarzyna Łabęcka. Najwyższy wynik z ogólnopolskiej olimpiady matematycznej uzyskali:

 • 15 miejsce Katarzyna Klasura kl. VI 46pkt.
 • 21 miejsce Damian Macuba kl. VI 40 pkt.
 • 23 miejsce Zuzanna Dobrzyńska kl. VI 38 pkt.

Serdecznie gratulujemy

KONKURS ZUCHhttp://www.ces.edu.pl/konkursy/templates/zuch/imgs/topMiddle.jpg

Wśród chętnych uczniów klas I-III został również przeprowadzony Ogólnopolski Konkurs ZUCH,który uwzględniał elementy edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej. Składał się z 21 pytań opracowanych w taki sposób, aby uczeń wykonując polecenia rozwiązywał zadania, krzyżówki i rebusy doskonaląc przy tym zdolności grafomotoryczne. Za poprawnie rozwiązany test uczeń mógł zdobyć maksymalnie 210 pkt. Liczba uczestników konkursu w województwie lubelskim 1539.

W kategorii klas I-III najlepsze wyniki spośród 13 uczniów uzyskali:

Klasa I

 • Szymon Dejko kl. I 173 pkt.
 • Aleksandra Macuba kl. I 164 pkt.
 • Dominika Staropiętka kl I 148 pkt.

Klasa II

 • Beata Waśkowicz kl. II 137 pkt.
 • Oliwia Mazurek kl. II 130 pkt.
 • Natalia Bućko kl. II 125pkt.

Klasa III

 • Beata Grzegorczyk kl. III 117 pkt.
 • Aleksandra Dzido kl. III 116 pkt.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Mamy już wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady,, Panda Junior'' z Języka Angielskiego.

W kategorii klas I do konkursu w Polsce przystąpiło 455 osób,najwyższy uzyskany wynik w kraju to 203 pkt.

W kategorii klas II do konkursu w Polsce przystąpiło 596 uczniów, najwyższy uzyskany wynik w kraju to 186 pkt.

Na wyróżnienie i pochwałę w naszej szkole zasługują:

Aleksandra Maczuba z klasy I -146 pkt

Jakub Tołubiński z klasy II-160 pkt

Mikołaj Lato-156 pkt

Życzymy dalszej wytrwałej pracy i sukcesówUśmiech.

W ubiegłą środę - 11 czerwca 2014r. uczniowie z klas V-VI pod opieką pani Oksany Onyszko udali się do Centrum Zasobów Języka Angielskiego w Lubartowie, gdzie wzięli  udział w lekcji ,,Geografia i kultura Stanów Zjednoczonych??.

Bardzo ciekawą lekcję dla naszych uczniów przeprowadziła pani Monika Smyl- nauczycielka języka angielskiego  w Gimnazjum nr 2 im. H. Sienkiewicza w Lubartowie.

Podczas tych zajęć uczestnicy spotkania dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat geografii, kultury i historii Stanów Zjednoczonych.

Po aktywnym uczestnictwie w lekcji, dzieci przy pomocy pana Adama Małeckiego wycinały różnego rodzaju wycinanki, korzystając z matryc dostępnych w YLRC. Następnie nazywały po angielsku wycięte przedmioty.

Na zakończenie  wszyscy udali się na pyszną pizzę.Uśmiech

Składamy serdeczne podziękowanie Zespołowi YLRC za życzliwość i miłą atmosferę podczas tego wspaniałego spotkania.

{gallery}oksanao/centrum1{/gallery}

Do egzaminu na kartę rowerową przystąpiło 9 uczniów kl.IV .

Test umiejętności praktycznej jazdy na rowerze odbył się dnia 11 czerwca 2014 roku na miasteczku ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lubartowie.

W obecności policjantów uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą o zasadach ruchu drogowego, ale również sprawną techniką jazdy na rowerze.

Po zakończeniu egzaminu Komisja ogłosiła, iż wszyscy uczniowie zaliczyli praktyczną jazdę na wymaganą  liczbę punktów i uzyskali prawo do otrzymania karty rowerowej.

Autor tekstu: mgr Anna Kusyk

{gallery}oksanao/aniak{/gallery}

Po raz 15 dnia 12 czerwca 2014r., 22 uczniów szkół podstawowych z Gminy Serniki spotkało się w finale XV Gminno- Parafialnego Konkursu,,Czy znasz Pismo święte?.

Konkurs odbył się w Urzędzie Gminy Serniki.Naszą szkołę reprezentowała uczennica Katarzyna Klasura. Dziewczynka w dogrywceo trzecie miejsce przegrała jednym punktem i ulokowała się na 4 miejscu.Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

GratulujemyUśmiech

{gallery}oksanao/gosia{/gallery}

W ubiegłą niedzielę -8 czerwca 2014 roku w naszej szkole odbył się już koleiny  Dzień Rodziny. Impreza została przygotowana przez Radę Rodziców przy współpracy z Panią Dyrektor i Nauczycielami z naszej placówki.

Pogoda dopisała i punktualnie o 15.00 wszystkich zgromadzonych gości ? rodziców, dzieci i nauczycieli  powitała Pani Dyrektor - Małgorzata Krzewska.

Pierwszym punktem tej wspaniałej uroczystości były występy uczniów z  klas 0 - VI . Dzieci  zaśpiewały wspaniałe  piosenki , recytowały wzruszające wiersze , ale przede wszystkim odegrały śmieszne inscenizacje. Wszyscy zgromadzeni goście na chwilę przenieśli się w świat  bajek na wesoło i pełnych humoru scenek z kabaretu .Młodzi aktorzy kilkakrotnie wywołali wśród  publiczność salwy śmiechu i  łzy  autentycznego wzruszenia.

Po występach na naszych uczniów czekała koleina niespodzianka . Odwiedzili nas strażacy , którzy pokazali nam kilka akcji gaśniczych. Następnie chętne osoby mogły z bliska obejrzeć wóz bojowy. Zainteresowanie było bardzo wielkie i dzieciaki  bardzo dokładnie oglądały wóz strażacki.

Następnym punktem programu Dnia Rodziny były konkursy przeprowadzone wśród rodziców i dzieci. Konkurencje przygotował pan Adam Krzewski ,a pomagała mu pani Aneta Pęksa. Rodzice wspólnie ze swymi pociechami szukali różnych rekwizytów, śpiewali znane piosenki lub powtarzali trudne zdania. Ten punkt programu okazał się bardzo ciekawy i zabawny. Rodzice z wielkim zaangażowaniem brali udział w tych potyczkach.

Panie z klas młodszych  malowały buzie chętnych dzieci w przepiękne wzory .Na ten moment z utęsknieniem czekali najmłodsi nasi uczniowie. Cierpliwość się opłacała ,bo po kilku chwilach dzieciaki biegały z fantastycznymi rysunkami na buźkach.

Chętni rodzice grali w piłkę siatkową ,a uczniowie pod kierunkiem pani Anety Pęksa brali udział w różnorodnych zawodach sprawnościowych.

Wszyscy chętni  piekli kiełbaski na ognisku lub posilali się słodkościami przygotowanymi przez Radę Rodziców.  Pogoda dopisała ,a z nieba lał się żar, dlatego lody zapewnione przez rodziców cieszyły się wielkim powodzeniem.

Na koniec imprezy niestrudzeni uczniowie mogli pobawić się przy tanecznych , dyskotekowych rytmach .

Autor tekstu: mgr Izabela Łukasiewicz

{gallery}oksanao/rodzina{/gallery}

DYSKOTEKA Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA KLASY VI

W tym roku nieco wcześniej niż zwykle odbył się wieczorek pożegnalny ostatniej klasy z naszej szkoły .Już 29 maja punktualnie o godzinie 16 na sali zebrali się uczniowie klasy szóstej i piątej. Oprócz uczniów na dyskotekę przybyli nauczyciele i jak zwykle niezawodni rodzice.

Dziewczynki  z obu klas  i nieliczni chłopcy bawili się bardzo dobrze przy gorących rytmach muzyki puszczanej przez DJ-Damiana Macubę. Po wytężonych tanecznych pląsach uczniowie mogli się posilić wspaniałymi potrawami przygotowanymi przez mamy szóstoklasistów.

{gallery}kasial/kl6{/gallery}

Gminny Konkurs Anglojęzyczny,,Our meeting with the USA?? rozstrzygnięty!

Z przyjemnością informujemy, że został rozstrzygnięty Gminny Konkurs Anglojęzyczny,,Our meeting with the USA??.

Przypominamy ,że konkurs był objęty honorowym patronatem Wójta Gminy Serniki-Pana Stanisława Marzędy, który był  również sponsorem nagród.

Wyboru najciekawszych , zgodnych z tematem i poprawnych stylistycznie oraz gramatycznie prac dokonał Robert Turney, podczas wizyty w naszej szkole w dniu 13 czerwca 2013r.

Oto zwycięzcy: I miejsce-Emilia Kobyłka z SP im.Jana Kochanowskiego w Nowej Woli ex equoe Patrycja Kisiel z SP im.Jana Pawła II w Brzostówce

II miejsce-Klaudia Rybicka z SP im.Jana Kochanowskiego w Nowej Woli ex equoe Krzysztof  Marzęda z SP im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej

III miejsce:-Tomasz Dycha  z SP im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej ex equoe

Paulina Jankowska z SP im. Jana Pawła II w Brzostówce

Wyróżnienia otrzymali:Maciej Pacekz SP im. Marii Konopnickiej  w Woli Sernickiej

Łukasz Wójcik z SP im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej

Karol Wójcik z SP im.Jana Kochanowskiego w Nowej Woli

Łukasz Ondra z SP im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej

Krystian Onyszko z SP im. Jana Pawła II w Brzostówce

Klaudia Jankowska z SP im. Jana Pawła II w Brzostówce

Aleksandra Lato z SP im. Jana Pawła II w Brzostówce

O sposobie i terminie wręczenia nagród powiadomimy telefonicznie.

Serdecznie gratulujemy!

{gallery}oksanao/USA{/gallery}

Native speaker w naszej szkole.Uśmiech

14 czerwca 2013r. uczniowie klas IV, V, VI mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności komunikowania się w języku angielskim w czasie zajęć z rodowitym Brytyjczykiem. 


Robert Turney -native speaker jest wykwalifikowanym nauczycielem języka angielskiego.Obecnie mieszka i pracuje w Lublinie.

Mamy nadzieję, że będzie u nas częstym gościem, gdyż doskonale wiemy jak ważna jest autentyczność prowadzonych zajęć i poczucie bezpośredniego kontaktu z żywym językiem. Zajęcia z native speakerami, czyli rodzimymi użytkownikami języka obcego stwarzają warunki bardzo zbliżone do przebywania w obcym kraju i są ogromną motywacją do nauki.

Serdecznie dziękujemy panu Robertowi za to spotkanie.Zapraszamy do galerii zdjęć.Uśmiech

{gallery}oksanao/rt{/gallery}

Uśmiech

Wykaz podręczników szkolnych obowiązujących

w roku szkolnym 2013/2014

w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II

w Brzostówce

 • KLASA VI  

 • KLASA V   

 • KLASA IV 

 • KLASA III 

 • KLASA II  

 • KLASA I   

 • WYCHOWANIE PRZEDSZKOLNE

DZIEŃ RODZINY

Dnia 10 czerwca 2013 roku w naszej szkole odbył się koleiny wspaniały Dzień Rodziny. Tym razem impreza miała charakter pikniku połączonego z rozgrywkami sportowo-rekreacyjnymi. Spotkanie  zostało zorganizowane przez Radę Rodziców przy współpracy z Panią Dyrektor i Nauczycielami ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzostówce i Szkoły Filialnej w Wólce Zawieprzyckiej.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 15.00. Na początku głos zabrała  Pani Dyrektor - Małgorzata Krzewska. Pani Dyrektor przywitała wszystkich zebranych i krótko przedstawiła program spotkania.

Przez pierwszą godzinę uczestnicy imprezy oglądali i podziwiali piękne a zarazem śmieszne  występy klas "0" - VI ze szkoły macierzystej oraz klas "0" - III ze szkoły filialnej. Uczniowie wspaniale śpiewali ,recytowali ,przedstawiali przewspaniałe scenki i skecze. Zebrana publiczność  ,,pękała? ze śmiechy  podczas  występów: krasnoludków, księcia Konstantego na ziarnku grochu oraz kopciuszka .Maluchy zaśpiewały wzruszające piosenki dla swoich mam i tatusiów.

Po występach rodzice, nauczyciele i uczniowie rozegrali między sobą kilka rozgrywek w piłkę siatkową . W tym samym czasie pozostali uczniowie pod opieką pani Anety Pęksa konkurowali w różnych zawodach sportowych.

Pozostali uczniowie wspólnie z rodzicami posilili się pieczonymi kiełbaskami a w międzyczasie bawili się w łowienie rybek.

Panie z klas młodszych chętnym dzieciom malowały twarze w oryginalne i przepiękne wzorki .Na buźkach maluchów pojawiły się motylki ,kwiatuszki, tygryski, piraci i inne tajemnicze postaci .

Około 18.00 wszyscy chętni udali się na dyskotekę. Przez kolejne dwie godziny uczniowie, rodzice i nauczyciele wspaniale bawili się przy skocznych dźwiękach popularnych przebojów.

Wszyscy niesamowicie zmęczeni ,ale i zadowoleni z cudownej zabawy udali się do domów . Taki sposób spędzania Dnia Rodziny spodobał się  uczestnikom i wszyscy czekają na powtórkę za rok.

Już wkrótce większa galeria zdjęćUśmiech.

{gallery}oksanao/DZR{/gallery}

WIECZOREK POŻEGNALNY KLASY VI.

Wieczorek pożegnalny na zakończenie szkoły podstawowej był jak każdego roku długo oczekiwanym wydarzeniem. Udekorowana sala i eleganckie stroje uczniów stanowiły zapowiedź dobrej zabawy, która rozpoczęła się o godzinie 16:00 w dniu 6 czerwca 2013r.

Na uroczyste przyjęcie przybyła pani dyrektor, nauczyciele ,rodzice i zaproszeni goście.Wspólne spotkanie uczniów klasy szóstej i piątej byłą okazją do dobrej zabawy w gronie koleżanek i kolegów.

Na sali przepełnionej muzyką, można było zapomnieć o trudach wytężonej nauki, w jakże ciężkim okresie tuż przed końcem roku szkolnego. Tuż obok, w salach, był czas na odpoczynek i rozmowy przy stołach, na których znajdowały się pyszne potrawy przygotowane przez rodziców.
{gallery}oksanao/zk6{/gallery}

Nasi uczniowie nagrodzeni w Ogólnopolskim Konkursie FOX.

W dniu 28 maja 2013 r. w Teatrze Starym w Lublinie odbyło się bardzo uroczyste wręczenie nagród w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX.

Do konkursu zgłosiło się ponad 2000 uczniów ze szkół  regionu lubelskiego.

W naszej szkole konkurs przeprowadzony został po raz pierwszy i wzięło w nim udział 8 uczniów. Wyniki konkursu "FOX?-2013 zostały sklasyfikowane wg 9 stopniowej skali staninowej.

Uczniowie  z naszej szkoły uzyskali zadowalające wyniki.

Kl.IV

Mikołaj Dobrzyński-48,75pkt

Amelia Szafran-43,75pkt

Kl.V

Jakub Szalast -75,50 pkt

Miłosz Maczuba -58,75 pkt

Kl.VI

Natalia Kańkowska -92,50 pkt

Krystian Onyszko-86,25 pkt

Julita Jemielniak-78,75 pkt

Trzy uczennice zostały nagrodzone  na uroczystej Gali Wręczenia Nagród w Lublinie.

Jowita Trąbka  ucz.kl IV -wynik bardzo dobry.

Katarzyna Grzegorczyk ucz.kl.IV  -wynik dobry.

Katarzyna Klasura ucz.kl.V -  wynik dobry.

Dziewczynki osobiście odebrały dyplomy oraz nagrody ? plecak, zegarek książki z płytami CD w języku angielskim oraz drobne gadżety.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesów i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.Uśmiech

{gallery}oksanao/fox13{/gallery}

Wyniki  konkursu kukiełkowego.

W czerwcu Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na ,,Najciekawszą postać bajkową?. Organizatorkami były panie Oksana Onyszko i Izabela Łukasiewicz . Konkurs był skierowany do dzieci z klas 0- III.

Konkurs  szczególnym powodzeniem cieszył się wśród uczniów z klasy 0 i pięciolatków.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce ? Aleksandra Maczuba

II miejsce- Oliwia Mazurek

III miejsce- Magda Dzido

Wyróżnienia  I  Stopnia:

1.Dominika Staropiętka

2.Wiktoria Staropiętka

3.Oliwia Woźniak

4.Natalia Bućko

Wyróżnienia II Stopnia:

1.Beata Waśkowicz

2.Mikołaj Lato

3.Weronika Woźniak

4.Anna Grzegorczyk

5.Eliza Dobosz

Gratulujemy nagrodzonym i życzymy wielu sukcesów w przyszłym roku.

Nowoczesne SKO

Elektroniczne skarbonki i gadająca żyrafaUśmiech

W dniu 26 czerwca 2012r. uczniowie  naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielkami Banku Polskiej Kasy Oszczędności w Lubartowie.

Pani Grażyna Niedbała i pani Agnieszka Grondek najpierw spotkały się z panią dyrektor Małgorzatą Krzewską,która serdecznie ich przyjęła w murach naszej szkoły.

Następnie obie panie przeprowadziły pogadankę dla uczniów naszej szkoły.  Przedstawiono nowy serwis bankowości internetowej zaprojektowanej specjalnie dla  dzieci.Uczniowie SKO mają otrzymać specjalne legitymacje stworzone na wzór karty bankowej. Po raz pierwszy zostaną posiadaczami konta internetowego. Pozwoli to na zakładanie elektronicznych skarbonek,w których gromadzić można będzie pieniądze na wybrane przez dzieci cele.

Uczniowie i rodzice będą mieli wgląd w stan i historię oszczędzani.

Pod koniec spotkania odbył się ,,Quiz wiedzy o SKO?? .Kilkoro uczniów zdobyło nagrody za właściwe odpowiedzi na pytania, które zadawali im nasi goście oraz opiekunka SKO ?pani Oksana Onyszko.

Serdecznie dziękujemy za tą ciekawą lekcję o bankowości dla najmłodszych.  Jesteśmy otwarci na wszystkie nowościUśmiech.

Już wkrótce zapraszamy do galerii zdjęć.

15 czerwca 2012 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej

w Woli Sernickiej, odbył się Gminny Międzyszkolny Turniej Szkół Podstawowych ?Sportowe Potyczki klas I-III?. W zawodach wzięli udział uczniowie naszej szkoły, a także uczniowie ze szkoły Podstawowej w Sernikach, Nowej Woli i Woli Sernickiej. Konkurencje oparte były na grach i zabawach ruchowych. Dobra zabawa i zdrowa rywalizacja była naszym głównym celem, ale także rozwijanie sprawności fizycznej dzieci, kształtowanie umiejętności społecznych takich jak np. działanie zespołowe, przestrzeganie zasad fair-play, integracja uczniów sąsiadujących szkół. Uczniowie brali udział w kilku konkurencjach. Każda z drużyn otrzymała pamiątkowe upominki i dyplomy.

NAJLEPSI UCZNIOWIE W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

 

Klasa ,,0?? i pięciolatki

1.Magda Dzido

2.Karol Jóźwiak

3.Mikołaj Lato

4.Aleksandra Maczuba

5.Oliwia Mazurek

6.Jakub Tołubiński

7.Beata Waśkowicz

Klasa  I

1.Przemysław Waśkowicz

2.Aleksandra Dzido

3.Beata Grzegorczyk

Klasa  II

1.Ewelina Kisiel

2.Monika Tołubińska

Klasa IV

1. Katarzyna Klasura- śr.5.1

Klasa V

1.Aleksandra Lato-śr.5.2

2.Krystian Onyszko- śr.5.1

3.Julita Jemielniak- śr.5.1

4.Natalia Kańkowska-śr.4.8

Klasa VI

1.Agnieszka Wróbel-śr.5.5

2.Julia Budzyńska- śr.5.4

3.Magdalena Nowosacka- śr.5.4

4.Jakub Małyska- śr.5.3

5.Joanna Wójcik- śr.5.0

6.Jagoda Jemielniak- śr.5,0

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW!

Serdecznie zapraszamy na kiermasz podręczników.Prosimy opisane

i wycenione podręczniki przynieść do szkoły w dniu 28.06.2012r.

 

Sprzedaż podręczników rozpocznie się o godzinie 11:00.


Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kiermaszu podręczników.

Ogólnopolski Konkurs Anglistyczny,, Sezam''

Dnia 22 czerwca 2012r. kilkoro uczniów naszej szkoły otrzymało dyplomy uznania za udział

w Ogólnopolskim Konkursie Anglistycznym,, Sezam??.

W konkursie wzięło udział 8 uczestników.

Wyniki najlepszych:

Kl.VI-poziom 2

1.Agnieszka Wróbel-192pkt/230pkt.

2.Julia Budzyńska-192pkt/230pkt.

  3.Magdalena Nowosacka -168pkt/230pkt.

  Kl.V-poziom 1

  1.Natalia Kańkowska-182pkt/230pkt.

  2.Aleksandra Lato-178 pkt/230 pkt

  3.Krystian Onyszko-150pkt/230pkt.

  Wzrasta zainteresowanie wśród dzieci tego typu konkursami, chętnie w nich uczestniczą, sprawia im to dużą satysfakcję. Serdecznie gratulujemy wysokich wynikówUśmiech.

  Szkolny konkurs,,Bezpieczeństwo w ruchu drogowym''

  Dnia 21.06.2012r.odbył siękonkurs,, Bezpieczeństwo w ruchu drogowym??.

  Konkurs rozgrywany był w dwóch etapach, a jego celem były następujące:

  -zapoznanie z poziomem znajomości elementarnych przepisów ruchu drogowego oraz zasad zachowania się na drogach

  - określenie poziomu przygotowanie dzieci do samodzielnego uczestnictwa w ruchu drogowym,

  - sprawdzenie opanowania umiejętności zachowania się dzieci w sytuacjach zagrożenia

  - wyrabianie umiejętności przewidywania skutków niewłaściwego zachowania się na drodze

  Po eliminacjach klasowych do II etapu przeszło 18 uczniów. W tym szczególnym dniu swoją obecnością zaszczycili nas:

  • pani Elżbieta Taczalska- Kierownik sprzedaży oddziału PZU w Lubartowie
  • pani Anna Mitura-Pracownikoddziału PZU w Lubartowie
  • pan Eliasz Gdula ?Dzielnicowy Gminy Serniki
  • pan Grzegorz Mazuś -Specjalista ds. nieletnich

  Za przygotowanie tego konkursu odpowiedzialna była: pani Oksana Onyszko. Dekorację przygotowała pani Teresa Małyska i pani Dorota Misztal. Pani dyrektor Małgorzata Krzewska zajęła się poszukiwaniem sponsora i zakupem nagród.

  Decyzją Komisji Konkursowej, po długich dogrywkach i na podstawie osiągniętej liczby punktów w swojej kategorii wiekowej zwycięzcami zostali:

  Kategoria klas I ? III

  I miejsce Przemysław Waśkowicz

  II miejsce Aleksandra Dzido

  III miejsce Monika Tołubińska

  Kategoria klas IV? VI

  I miejsce Krystian Onyszko

  II miejsce Agnieszka Wróbel

  III miejsce Katarzyna Klasura

  Po finale konkursu odbyła się również pogadanka na temat bezpieczeństwa podczas wakacji.

  Dzięki hojności naszego sponsora, którym był Powszechny Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Lubartowie możliwe było zakupienie wspaniałych nagród.

  Przedstawiciele Policji również obdarowali uczestników drobnymi upominkami.

  Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a naszym gościom dziękujemy za przybycie.

  Zapraszamy do galerii zdjęć wykonanych przez panią Katarzynę Łabęcką.

  {gallery}oksanao/jb{/gallery}


  WYNIKI - Olimpiada Wiedzy Matematycznej Oxford Plus XVII Edycja

  Już po raz kolejny rok z rzęduuczniowie naszej szkoły brali udział w prestiżowym Konkursie OLIMPIADA WIEDZY MATEMATYKA-OXFORD.PLUS, którego autorem i organizatorem jest wydawnictwo Oxford Educational Sp. z o.o.

  W konkursie wzieło udział 15 uczniów z klas IV-VI, którzy musieli się zmierzyć z zadaniami o zróżnicowanym stopniu trudności.

  Wśród osób, które zdobędą największa liczba punktów (max 100), zostaną rozlosowane cenne nagrody:

  - grand iPad 2;
  - netebook;
  - kamera cyfrowa

  - konsola xBox.

  Nasi uczniowie byli blisko zdobycia cennych nagród.

  Laureatem I stopnia z wynikiem 96/100 pkt. została
  Agnieszka Wróbelz kl VI

  Laureatem II stopnia z wynikiem 92/100 pkt.zostął
  Jakub Malyska z kl VI

  Laureatem II stopnia z wynikiem 92/100 pkt. została
  Katarzyna Klasura z kl IV

  Laureatami IV stopnia z wynikiem 84/100 pkt. zostali:
  1. Julia Budzyńska kl VI
  2. Magdalena Nowosacka kl VI
  3. Aleksandra Lato kl V

  Laureatami V stopnia z wynikiem 80/100 pkt. zostali:

  1. Joanna Wójcik kl VI
  2. Damian Macuba kl IV

  Serdecznie gratulujemy wiedzy i życzymy dalszych sukcesów.

  Brzostówka, dn. 12.06.2012

  OGŁOSZENIE


  Dyrektor  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzostówce ogłasza przetarg nieograniczony na:

  1.  ,,Sprzątanie i dożywianie w Szkole Podstawowej w Brzostówce

   w okresie:  od 01.08.2012r. do 30.06.2013r.?

   2.  ,,Sprzątanie i obsługę kotła c.o w Szkole Filialnej w Wólce Zawieprzyckiej

   w okresie: od 15.08.2012r. do 30.06.2013r.

   3. ,,Obsługę kotła c.o w Szkole Podstawowej w Brzostówce w okresie:

    od 15.10.2012r. do 15.04. 2013r.?

    Przetarg odbędzie się dnia 26 czerwca 2012r. w budynku szkoły

    w Brzostówce o godz. 13.00.

    Oferty w zaklejonych kopertach z napisem:

    1. ,,Sprzątanie i dożywianie w Szkole Podstawowej w Brzostówce
    w roku szkolnym 2012/2013
    2. ,,Sprzątanie i obsługa kotła c.o w Szkole Filialnej w Wólce Zawieprzyckiej
    w  roku szkolnym2012/2013
    3.
    ,,Obsługa kotła c.o w Szkole Podstawowej w Brzostówce
    w roku szkolnym 2012/2013

      proszę składać do 26 czerwca 2011r. do godz. 12.00 w kancelarii szkoły.

      ????????????????????????????????.

      Informacje na temat przetargów, specyfikacji i formularze ofert do pobrania

      u Dyrektora szkoły w Brzostówce w dn.18-25.06.2012r. w godzinach

      9.00-11.00

      Tel.81 8510634

      Formularz do pobrania:

      Warunki jakie należy spełnić, aby przystąpić do przetargu: 

      Dnia 12. 06. 2012r. w Urzędzie Gminy Serniki odbył się finał XIII Konkursu biblijnego "Czy znasz Pismo Święte?"

      Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów z klas V-VI w osobach:

      1. Magdalena Nowosacka
      2. Agnieszka Wróbel
      3. Julia Budzyńska
      4. Aleksandra Lato
      5. Julita Jemielniak
      6. Krystian Onyszko

      Agnieszka Wróbel zajęła II miejsce.

      Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe książki i dyplomy.

      Gratulujemy!

      {gallery}/dorotam/konkurs{/gallery}


      Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu EDI

      Z wielką przyjemnością chcemy poinformować, że uczennica klasy IV
      naszej szkołyKATARZYNA KLASURA,
      w jakże prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie  EDI
      zajęła bardzo wysokie miejsca dostając dyplomy wyróżnienia z:
      • języka polskiego - 8 miejsce (53 punktyna 60 punktów ) w Polsce na 941 uczestników
      • matematyki - 9 miejsce (52 punktyna 60 punktów) w Polsce na 1407 uczestników
      SERDECZNIE GRATULUJEMY POSIADANEJ WIEDZY
      I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW      Wieczorek pożegnalny klasy VI

      6 czerwca 2012r. o godzinie 16:00 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzostówce odbyła się dyskoteka

      z okazji zakończenia szkoły podstawowej przez szóstą klasę.

      Na dyskotekę przybyli nauczyciele, rodzice oraz uczniowie klasy piątej i zaproszeni goście.

      Rodzice powitali wszystkich przybyłych gości gorącym pysznym obiadem oraz wspaniałymi wypiekami ;-)

      Uczniowie klasy V wraz z klasą VI hucznie bawili się przy gorących rytmach muzyki puszczanej przez DJ.

      O godzinie 21:00 wszyscy z wielkim żalem zakończyliśmy jakże udany wieczorek pożegnalny klasy VI.

      Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszych przygotowań i zabawy:

      {gallery}/kasial/dysk{/gallery}

      Z wizytą na Roztoczu

      Dnia 6 czerwca klasy I - III ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II                       w Brzostówce oraz klasy "0" - III ze szkoły filialnej w Wólce Zawieprzyckiej wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Zamościa i Krasnobrodu. Nad ich bezpieczeństwem i organizacją wyjazdu czuwały wychowawczynie:               p. Teresa Małyska, p. Anna Kusyk, p. Anna Sobolewska i p. Dorota Misztal.

      Wczesnym rankiem zniecierpliwione dzieci wyruszyły w podróż.

      "Podbój" Zamościa rozpoczęliśmy od zwiedzania fortyfikacji twierdzy Zamoyskich. Pan przewodnik bardzo ciekawie opowiadał nam o historii zwiedzanych budowli i nawet najmłodszych bardzo zainteresowały te opowieści. Kolejno udaliśmy się na Mały Rynek, przed pomnik Hetmana Koronnego i założyciela Zamościa - Jana Zamoyskiego, Rynek Solny. Zwieńczeniem tego był Rynek Wielki, Ratusz i wysłuchanie przepięknego hejnału.

      Po drodze w ciszy i skupieniu odwiedziliśmy Katedrę Zamojską gdzie znajdują się relikwie wielu świętych i błogosławionych, między innymi naszego drogiego Patrona - Jana Pawła II. Mieliśmy też szansę stanąć na płycie, w miejscu gdzie sam Ojciec Święty modlił się odwiedzając Zamość.

      Następnie spotkaliśmy mnóstwo ciekawych, a niektórych bardzo pięknych          jak i niebezpiecznych zwierząt. Widzieliśmy między innymi : niedźwiedzie, zebry, lwy, tygrysy, małpki, wielbłądy jak i wiele, wiele innych ciekawych okazów.

      Troszkę zmęczeni, jednak jeszcze z rezerwami sił wyruszyliśmy w drogę do Krasnobrodu. Tam poznaliśmy historię Sanktuarium Matki Boskiej Krasnobrodzkiej i usłyszeliśmy  ciekawe opowieści o cudownych uzdrowieniach. Sami też mogliśmy zabrać do domów troszkę wody ze źródełka znajdującego się pod "Kapliczką na wodzie". W Krasnobrodzie mieliśmy okazję też przenieść się w dawne czasy podczas zwiedzania Muzeum Wsi Krasnobrodzkiej. W Muzeum Przyrodniczym natomiast obejrzeliśmy wiele ciekawych gatunków roślin i zwierząt, które można spotkać na roztoczu. Podziwialiśmy też ciekawe okazy ptaków w "Ptaszarni", którą przy parafii założył poprzedni Proboszcz.

      Następnie udaliśmy się w podróż powrotną, a już na miejscu czekali na nas  rodzice dzieciaczków.

      Do domów wszyscy wrócili z bagażem pełnym wrażeń...

      {gallery}/dorotam/zamosc{/gallery}

      Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzostówce

      Brzostówka 88
      lubelskie
      21-107 Serniki

      Email: brzostowka.szkola(at)wp.pl
      Telefon: 81 851 06 34

      http://www.spbrzostowka.pl