×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/dorotam/wigilia18.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/agnieszkacz/jaselka2016.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/cebula.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/PUDZIAN.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/list.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/zuzia.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/radio.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/alinas/syrena.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/prawa.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/jaselka.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/warsztaty.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/usag.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/LU.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/dino.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/mikolaj.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/ojciec.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/wola.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/ddz.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/OX12.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/chok.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/dmb.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/prz.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/hall.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/lodowisko.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/miko.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/oksanao/wycieczka.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/jurecky2/public_html/spbrzostowka.pl/jupgrade/images/stories/kasial/su.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

"U nas noc biała, śnieżna, zimowa,

a tam w Betlejem wszystko od nowa..."

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole obyła się doniosła uroczystość.

Pojawili się na niej zaproszeni goście: ksiądz Marek Antonowicz proboszcz parafii Brzostówka, pan Paweł Woźniak Wójt Gminy Serniki, pan Sławomir Nowosacki Przewodniczący Rady Gminy Serniki, pani Ewa Kowalczyk pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej, pani Alina Słomka były nauczyciel naszej szkoły oraz przedstawicielki zarządu Rady Rodziców, panie: Renata Baran, Magdalena Jankowska, Jadwiga Miziołek.

Pani Dyrektor otworzyła wspólne świętowanie witając przybyłych gości, rodziców i uczniów oraz składając wszystkim serdeczne życzenia.

Uczniowie klasy III i V pod kierunkiem pań: Anny Sobolewskiej i Doroty Misztal przedstawili jasełka, przygotowaniem śpiewu zajął się pan Adam Krzewski.

Przenieśliśmy się do czasów narodzin Pana Jezusa i po raz kolejny przypomnieliśmy sobie cudowne wydarzenia tamtych dni.

Dzieci świetnie sprawdziły się w roli aktorów i nie dały poznać po sobie zdenerwowania wynikającego z występu przed sporą publicznością.

Po zakończonej inscenizacji wysłuchaliśmy fragmentu Ewangelii. Po krótkiej, wspólnej modlitwie podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie nawzajem serdeczne życzenia.

Żeby tradycji stało się za dość usiedliśmy do stołów zastawionych pysznymi, tradycyjnymi wigilijnymi potrawami, które przygotowali niezawodni Rodzice, za co serdecznie dziękujemy.O ustawienie i dekorację stołów zadbali uczniowie klas starszych pod czujnym okiem pani Izabeli Łukasiewicz i pani Anety Pęksy.

Posileni rozpoczęliśmy wspólne radosne kolędowanie, przy akompaniamencie muzycznym granym na żywo przez pana Adama.

Następnie wszyscy udaliśmy się do swoich domów aby oczekiwać na czas świąt spędzony w gronie najbliższych.{gallery}dorotam/wigilia18{/gallery}

21 grudnia w naszej szkole odbyły się jasełka. W bożonarodzeniowym przedstawieniu wzięli udział uczniowie z klas: I, II i III. W otoczeniu choinek, dekoracji świątecznych i żłóbka zaprezentowali oni historię Józefa i Maryi, którzy szukali miejsca, w którym mógłby przyjść na świat Jezus. Ostatecznie, po wielu trudach znaleźli miejsce w stajence. Przedstawienie było tym piękniejsze, że okraszone polskimi kolędami i pastorałkami przy akompaniamencie p. Adama Krzewskiego. Największe oklaski rozbrzmiały po wykonaniu pastorałki ?Skrzypi wóz?. Przedstawienie przygotowali p. Anna Sobolewska, p. Anna Kusyk, p. Dorota Misztal, p. Katarzyna Bielak oraz p. Adam Krzewski.

Po zakończeniu jasełek przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń.

Ostatnią, chyba najbardziej wyczekiwaną częścią uroczystości był wspaniały poczęstunek przygotowany przez rodziców. Pyszny barszcz, ryby, racuchy, makowiec i kompot na długo zostaną nam w pamięci.

{gallery}/agnieszkacz/jaselka2016{/gallery}

GMINNY DRUŻYNOWY TENIS STOŁOWY

W dniu 08.12.2016 roku w Szkole Podstawowej w Woli Sernickiej odbyły się Gminne zawody w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. W zawodach tych  naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Oliwia Stachura, Wiktoria Stachura, Patryk Duda, Filip Budzyński, Przemysław Waśkowicz, Hubert Grzyb, Bartosz Jemielniak, Aleksandra Dzido, Olga Jemielniak, Beata Grzegorczyk.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

Dziewczęta kategoria klas VI-V :

1 miejsce - Szkoła Podstawowa  w Brzostówce

2 miejsce -Szkoła Podstawowa w Woli Sernickiej.

3 miejsce -Szkoła Podstawowa w Sernikach

Dziewczęta kategoria IV i młodsi:

1 miejsce - Szkoła Podstawowa  w Brzostówce

2 miejsce -Szkoła Podstawowa w Woli Sernickiej.

Chłopcy kategoria klas VI-V :

1 miejsce - Szkoła Podstawowa i  w Woli Sernickiej.

2 miejsce - Szkoła Podstawowa  w Brzostówce

3 miejsce -Szkoła Podstawowa w Sernikach

4 miejsce -Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi

Chłopcy kategoria IV i młodsi:

1 miejsce -Szkoła Podstawowa  w Woli Sernickiej.

2 miejsce - Szkoła Podstawowa w Brzostówce

3 miejsce -PublicznaSzkoła Podstawowa w Nowej Wsi

4 miejsce -Szkoła Podstawowa w Sernikach

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych będą reprezentować naszą gminę na  zawodach powiatowych, które odbędą się 13.12.2016 w Łucce.

{gallery}cebula{/gallery}

W dniu 01.12.2016r. w Szkole Podstawowej Woli Sernickiej odbyły się gminne zawody w halowej piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 2 drużyny dziewcząt: SP Brzostówka oraz SP Wola Sernicka oraz cztery drużyny chłopców: SP Brzostówka, SP Nowa Wola, SP Serniki oraz SP Wola Sernicka. Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym", mecze trwały 2 x 8 minut. Po bardzo wyrównanych i zaciętych meczach  wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

Dziewczęta:

I miejsce - Wola Sernicka

II miejsce - Brzostówka

Chłopcy:

I miejsce- Wola Sernicka 

II miejsce - Brzostówka

III miejsce -Serniki

IV miejsce - Nowa Wola 


Najlepszą zawodniczkązostałaOliwia Stachuraz klasy III, a najlepszym bramkarzem Bartłomiej Tutaj z klasy VI.

Wszystkim gratulujemy !

{gallery}PUDZIAN{/gallery}

 


W grudniu w naszej szkole odbył się  konkurs na najładniejszą kartkę świąteczną. Swoimi zdolnościami plastycznymi mogli się pochwalić wszyscyuczniowie z klas 0-VI.Prace mogły być wykonane przy współpracy osoby dorosłej.

Konkurs został przygotowany przez opiekunki SU ?panie  Annę Sobolewską i Izabelę Łukasiewicz. Nagrody i dyplomy zostały wręczone podczas Wigilii Szkolnej.

 

Wyniki  uczniów :

I  miejsce ?Zuzanna Misztal kl.0 i Magda Dzido z kl. II

II miejsce- Paulina Mazurek kl.0 i Kinga Czubacka z kl. II

III miejsce ? Oliwia Woźniak kl. III i Oliwia Mazurek kl. III

Serdecznie gratulujemy przepięknych pomysłów .

W listopadzie w naszej placówce odbył się dwuetapowy konkurs wiedzy o patronie naszej szkoły-Janie Pawle II. Testy zostały przygotowane i sprawdzone przez opiekunki SU ?panie Izabelę Łukasiewicz i Annę Sobolewską. Nagrody i dyplomy zostały wręczone podczas Wigilii Szkolnej.

Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach: klasy II-III oraz klasy IV-VI.

W klasach młodszych poziom był bardzo wyrównany . Na szczególne wyróżnienie zasłużyli uczniowie z klasy III.

 

Wyniki  uczniów :kategoria klasy II-III.

I  miejsce ?Beata Waśkowicz  i Oliwia Mazurek z kl. III

II miejsce- Oliwia Woźniak i Natalia Bućko z kl. III

III miejsce ? Aleksandra Maczuba  kl. II i Bartosz Jemielniak kl. III

Wyniki uczniów : kategoria klasy IV-VI

I miejsce- Aleksandra Dzido-kl. IV

II miejsce ?Anita Wach-kl.VI

III miejsce-Paulina Jankowska-kl.VI

Wyróżnienia otrzymali:

klasa II-Magda Dzido i Filip Budzyński

klasa III-Klaudia Woźniak i Mikołaj Lato

klasa IV-Bartek Tutaj i Hubert Grzyb

klasa V-Ewelina Kisiel i Monika Tołubińska

klasa VI-Katarzyna Grzegorczyk

Serdecznie gratulujemy !

W listopadzie i grudniu br. uczniowie klasy VI zgodnie z podstawą programową pisali listy na lekcjach języka angielskiego. Jednym z tematów było napisanie  listu, lub wiadomości e-mail zawierającej opis miejsca zamieszkania.

Kilka najlepszych prac zostało zgłoszone do Powiatowego Anglojęzycznego Konkursu Literackiego "Poznaj moją miejscowość". Organizatorem konkursu było YLRC w Lubartowie, działające przy Gimnazjum nr 2 im. H. Sienkiewicza.

W dniu dzisiejszym nastąpiło rozstrzygnięcie tego konkursu i otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość, że nasza uczennica Amelia Szafran zajęła III miejsce w tym konkursie.

Z całego serca gratulujemy Amelce oraz życzymy dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego.Uśmiech

Ponadto na pochwałę zasługują także: Jowita Trąbka,Anita Wach, Katarzyna Grzegorczyk, Magdalena Szalast i Paulina Jankowska, które włożyły dużo wysiłku w napisanie i przygotowanie prac konkursowych.

{gallery}oksanao/list{/gallery}

W dniu  11 grudnia 2014  roku w Zespole Placówek Szkolnych im.Jana Pawła II w Przewłoce odbył się III Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej. Do rywalizacji zgłosiły się następujące szkoły i przedszkola: Przedszkole nr 1,, Pod Krasnalem??, Przedszkole ,,Skowronek??, Przedszkole przy ZSP w Przewłoce, SP nr 1 w Parczewie, SP nr 2 w Parczewie, SP w Kodeńcu, SP w Jeziorze, SP w Dawidach, SP w Gródku Szlacheckim, ZSP w Przewłoce.

Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: solistka- Zuzanna Misztal oraz duet-Amelia Szafran i Katarzyna Grzegorczyk.

Jury wyłoniło po trzech najlepszych uczestników w każdej kategorii (przedszkola, szkoły podstawowe ?solista i szkoły podstawowe- zespół).

Komisja konkursowa kierowała  się następującymi kryteriami:

1)     doboru repertuaru do możliwości wokalnych i językowych

2)     interpretacji utworu

3)     poprawnej wymowy

4)     znajomości utworu

5)     ogólnego wrażenia artystycznego

W kategorii przedszkola

I  miejsce zdobyła Zuzanna Misztal z naszego oddziału przedszkolnego, uzyskując najwyższą punktację we wszystkich ocenianych kryteriach.

W kategorii zespoły

III  miejsce zajęły uczennice z klasy VI ?Amelia Szafran i Katarzyna Grzegorczyk.

Naszym uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Uśmiech

Organizatorom dziękujemy za miłą atmosferę, panu Adamowi Krzewskiemu za cenne wskazówki i rady, pani Dorocie Misztal za wszelką życzliwość i poświęcony czas.Uśmiech

{gallery}oksanao/zuzia{/gallery}

 

WYCIECZKA DO RADIA LUBLIN I NA LODOWISKO

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej naszej szkoły. Wraz z kolegami  ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Nowej Woli , uczestniczyli w wycieczce do Lublina. Opiekunami były panie Oksana Onyszko i Aneta Pęksa. Głównym punktem było zwiedzanie Radia Lublin. Była to niezwykła atrakcja, ponieważ nasi uczniowie  nigdy wcześniej nie mieli takiej okazji, tym bardziej było to ciekawe. Wszyscy mogli zobaczyć jak wygląda ,,serce" radia czyli reżyserka, z której na żywo  nadawane są programy. Następnym punktem wycieczki było lodowisko, tam wszyscy bawili się świetnie. Tylko czas biegł zbyt szybko, trzeba było wracać do domu, a po wycieczce pozostały tylko wspomnienia.Uśmiech


{gallery}radio{/gallery}

"Mała Syrenka"

W dniu dzisiejszym, tj. 3 grudnia 2014 roku uczniowie klas "0"-III pod opieką nauczycieli: pani Anny Błaszczak i pani Alina Słomka oraz mamy drugoklasisty pani Beaty Polak-Włoch wybrali się na przedstawienie do Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie. Tytuł spektaklu to "Mała Syrenka". Dzieci były zauroczone wspaniałą scenografią oraz grą lalek i aktorów. Po drodze mieliśmy okazję przespacerować się po placu Starego Miasta.

Zadowoleni wróciliśmy bezpiecznie do domu.

{gallery}/alinas/syrena{/gallery}

Z okazji 25 rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka oraz 55 Rocznicy uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w naszej szkole został zorganizowany konkurs dla uczniów klas O-III i ich rodziców.

I miejsce  ?Zuzanna Misztal z mamą panią Dorotą Misztal

II miejsce ?Julia Woźniak z mamą panią Agnieszką Woźniak

III miejsce ?Kacper Suszek z mamą panią Dorotą Suszek ex aequo Wiktoria i Oliwia Stachura z mamą panią Magdaleną Stachura

Już wkrótce odbędzie się uroczyste wręczenie nagród.

Laureatom z serca gratulujemy.Uśmiech

Poniżej przedstawiamy nagrodzony, autorski wiersz Zuzanny Misztal (5 lat) i jej mamy pani Doroty Misztal

Obowiązki są ,lecz jest też zabawa

Pozwólcie nam się bawić-to jest super sprawa!

Jeśli kochamy Boga, modlimy się do niego

Nie wolno nigdy dzieciom zabraniać tego!

Żadne dziecko głodne być nie może

Wszyscy chcą mieć dom ciepły, nie mieszkać na dworze!

Praw naszych zawsze pilnie przestrzegajcie

Ale przede wszystkim stale nas kochajcie!

{gallery}oksanao/prawa{/gallery}

Niebo ziemi, niebu ziemia, wszyscy wszystkim ślą życzenia.

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają   o wszelkich sporach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, już tradycyjnie jak co roku, uczniowie z naszej szkoły przygotowali jasełka, które przybliżyły wszystkim atmosferę tego szczególnego okresu. Pod opieką pani Oksany Onyszko i pani Anny Sobolewskiej. Oprawę muzyczną przygotował pan Adam Krzewski.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Stanisław Marzęda- Wójt Gminy Serniki,  ksiądz Proboszcz Marek Antonowicz, pan Sławomir Nowosacki- radny Gminy Serniki, członkowie Rady Rodziców, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

Po zakończonym spektaklu głos zabrała p. dyrektor Małgorzata Krzewska, która podziękowała wykonawcom oraz złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne.

Pan Adam Krzewski odczytał fragment z Pisma Świętego opisujący narodzenie Jezusa. Wtedy już mogliśmy podzielić się opłatkiem i przekazać sobie najserdeczniejsze życzenia.

Następnie wspólnie zasiedliśmy do świątecznego stołu i potraw przygotowanych przez Radę Rodziców. Posileni, zebraliśmy się wszyscy: goście, uczniowie, rodzice i nauczyciele, aby wspólnie, radośnie kolędować.

I w tym świątecznym nastroju pożegnaliśmy się aż do Nowego Roku.

{gallery}oksanao/jaselka{/gallery}


W minioną środę wychowawczynie klas IV-VI przygotowały warsztaty świąteczne.Na warsztatach uczniowie utrwalali umiejętności humanistyczne,matematyczne oraz umiejętność posługiwania się językiem angielskim.

Pod kierunkiem pani  Izabeli Łukasiewicz wychowawczyni klasy VI ,a zarazem nauczycielki języka polskiego przypomnieli zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie z klasy VI i IV wykonali plakat ,na którym umieścili najważniejsze obyczaje bożonarodzeniowe rozpowszechnione w Polsce. Uczniowie narysowali stół z dwunastoma potrawami ,puste miejsce dla samotnej osoby, sianko pod obrusem, choinkę, szopkę i kolędników.Dzieci wykonały także  świąteczne pierniczki. To zadanie okazało się dość trudne, ponieważ uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością przepisów kulinarnych, ale także wykorzystaniem wiedzy w praktyce.

Klasa V z wychowawczynią p. Katarzyną Łabęcką-nauczycielką matematyki w czasie warsztatów świątecznych przygotowała ciasteczka świąteczne z kruchego ciasta wg przepisu uczennicy Magdy Szalast. Uczniowie przynieśli potrzebne składniki i sami dokonywali odmierzania, przeliczania oraz łączenia potrzebnych produktów, ćwicząc przy tym umiejętności matematyczne.Klasa V oprócz ciasteczek przygotowała również ozdoby z makaronu oraz muffinki- babeczki. Uczniowie dokonywali wielu pomiarów i przeliczeń składników. Po upieczeniu ciasteczek i babeczek uczniowie ozdobili swoje wypieki polewami czekoladowymi, orzechowymi a kolorowymi pisakami malowali różne wzory i kształty.

Pod opieką p.Oksany Onyszko-wychowawczyni klasy IV i nauczycielki języka angielskiego uczniowie klasy IV przygotowali ,, Gingerbread  cookies'' oraz wraz z uczniami klasy V wykonali plakat przedstawiający tradycje i zwyczaje świąteczne panujące w krajach anglojęzycznych.

Do warsztatów uczniowie przygotowywali się na wcześniejszych lekcjach języka angielskiego. Przygotowania obejmowały: pracę z tekstem ? ćwiczenia na podstawie tekstu o Bożym Narodzeniu, czytanie i tłumaczenie przepisu na pierniczki w języki angielskim, krzyżówkę, obrazkowe bingo oraz obejrzenie filmu przedstawiającego wykonanie pierników.

Nikt się nie nudził, każdy miał przysłowiowe ?pełne ręce roboty?. Zapracowanych uczniów odwiedziła w sali pani dyrektor Małgorzata Krzewska, która pomogła dzieciom w wykonaniu świątecznych pierniczków.

 

Wyjątkowa, świąteczna atmosfera warsztatów sprawiła, że ich uczestnicy spędzili niezapomniane chwile.

Zapraszamy do relacji fotograficznej.Uśmiech

{gallery}oksanao/warsztaty{/gallery}


Autorzy tekstu:Katarzyna Łabęcka,Oksana Onyszko, Izabela Łukasiewicz

Kilkunastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie powiatowym,,Kartka świąteczna z USA". Organizatorem konkursu  było YLRC w Lubartowie, działające przy Gimnazjum nr 2 im. H. Sienkiewicza.

Pomimo tego, iż prace naszych uczniów nie zostały nagrodzone ,to wykonanie ich sprawiło dzieciom wiele radości. Ponadto było doskonałą okazją do propagowania uczenia się języka angielskiego oraz poszerzenia wiedzy o kulturze, historii, zabytkach i geografii Stanów Zjednoczonych.

Największy wysiłek w przygotowanie prac konkursowych włożyła klasa III.

{gallery}oksanao/usag{/gallery}

Wycieczka do Lubartowa

W dniu dzisiejszym klasa I, wraz z innymi pierwszymi klasami z całej gminy, pojechała na wycieczkę do Lubartowa.

Celem wyjazdu był spektakl pt. "Święty Mikołaj". W czasie przedstawienia wszystkie pierwszaki bawiły się świetnie-

tańczyły, klaskały, a nawet wykonywały proste ćwiczenia.

Było bardzo śmiesznie i wesoło.

Szkoda, że przedstawienie trwało tak krótko!!!

A tak się bawiliśmy ;-)

{gallery}kasial/LU{/gallery}

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyło się fascynujące spotkanie , podczas którego uczniowie poznali wiele gatunków dinozaurów i gadów. Dzieci z dużym entuzjazmem oglądały filmową prezentacje, modele oraz okazy przybliżające fakty z życia dinozaurów.

Największą atrakcją był mały, elektroniczny dinozaur PLEO(Camarasaurus), którego  dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały i głaskały. Jego charakter zmienia się zależnie od tego jak z nim postępujemy.

Z ogromnym zaciekawieniem uczniowie obserwowali reakcje i zachowanie się naszego nietypowego gościa. Pleo, to coś więcej niż zwykła zabawka. Robot reaguje na dotyk, ma zdolności zapamiętywania ludzi i ich zachowań. Tego właśnie miały możliwość doświadczania nasze dzieci podczas spotkania z dinozaurem. W rzeczywistości żył on w późnej jurze (155-145 mln lat wstecz) i ważył prawie 20 ton.

Na zakończenie spotkania każdy uczestnik wyposażony w trójwymiarowe okulary obejrzał film z udziałem dinozaurów.

{gallery}oksanao/dino{/gallery}

I... nadszedł ten najwspanialszy i upragniony dzień,na który czekaliśmy cały rok.Gościliśmy w murach naszej szkoły Świętego Mikołaja.Jak się okazało zapomniał on o naszych drobnych potknięciach i obdarował wszystkie dzieci w naszej szkole wspaniałymi prezentami.

To był wspaniały dzień.Szkoda,że odwiedza nas ten wspaniały gość tylko raz w roku.

Do zobaczenia Święty Mikołaju.

{gallery}oksanao/mikolaj{/gallery}

Zachęcamy do udziału w konkursie

,,Najpiękniejszy stroik świąteczny?

Regulamin

1. Uczestnicy konkursu

Uczestnikami konkursu są uczniowie Szkoły Podstawowej im.Jana Pawła II w Brzostówce

I kategoria klasy O-III

II kategoria  klasy IV-VI

2. Zasady konkursu

W konkursie biorą udział prace wykonane własnoręcznie przez dzieci.

Stroiki  należy wykonać z dowolnych materiałów.

Do każdego stroika należy dołączyć informację (imię i nazwisko wykonawcy).

Prace należy dostarczyć do pani Anny Sobolewskiej lub pani Oksany Onyszko w nieprzekraczalnym terminie do dnia 18 grudnia 2013r.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w dniu 20 grudnia 2013r.

Komisja oceni prace pod kątem:

- pomysłowości i oryginalności ozdób,

- użytych materiałów,

- estetki wykonania,

- ogólnego wrażenia artystycznego.

3. Nagrody

Organizatorzy zapewniają nagrody za trzy najlepsze prace w każdej kategorii wiekowej.

 

 

Zapraszamy do udziału w konkursie.

Na zaproszenie pani dyrektor- Małgorzaty Krzewskiej w dniu dzisiejszym do naszej szkoły przyjechał o. dr Filip Buczyński.

Ojciec Filip spotkał się z uczniami i nauczycielami naszej placówki. W prelekcji na temat działalności paliatywnej lubelskiego hospicjum pokazał slajdy z dziećmi, które przegrały walkę o życie.

Nasz gość opowiadał o działalności hospicjum, o formach pomocy, które oferuje placówka nieuleczalnie chorym dzieciom oraz o pracy z ich rodzinami. Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli prezentację multimedialną i wysłuchali słów Ojca Filipa.

Opowiadania Ojca głęboko wzruszyły słuchających. Na zakończenie spotkania zostały przekazane słodycze oraz 3 worki nakrętek. Ojciec Filip złożył serdeczne podziękowanie uczniom, nauczycielom i rodzicom za taki rodzaj wolontariatu na rzecz chorych dzieci oraz  zachęcił do dalszej zbiórki zakrętek.

My również zwracamy się z prośbą- zbierajcie plastikowe nakrętki ze wszystkich opakowań i przynoście je do szkoły. Za uzyskane pieniądze Hospicjum pomoże spełnić marzenia swoich podopiecznych.

Zapraszamy do relacji fotograficznej ze spotkania.

{gallery}oksanao/ojciec{/gallery}

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzostówce wzięli udział w turnieju Mini Piłki Nożnej Halowej ?5?. Turniej odbył się dnia 28.11.2013 roku  w Szkole Podstawowej w Woli Sernickiej. Uczniowie przystąpili do turnieju w dwóch kategoriach: chłopców i dziewcząt. Turniej został rozegrany systemem ?każdy z każdym?. Do każdej kategorii zgłosiło się po cztery zespoły dziewcząt i chłopców z następujących Szkół Podstawowych:

 1. Szkoła Podstawowa w Sernikach;
 2. Szkoła Podstawowa w Brzostówce;
 3. Szkoła Podstawowa w Nowej Woli;
 4. Szkoła Podstawowa w Woli Sernickiej.

Szkołę Podstawową im. Jana w Brzostówce reprezentowali następujacy uczniowie:

 1. I.Kategoria dziewcząt:
 1. Anita Wach
 2. Paulina Jankowska
 3. Zuzanna Dobrzyńska
 4. Aldona Styrnik
 5. Monika Tołbińska
 6. Katarzyna Grzegorczyk
 1. II.Kategoria chłopców:
 1. Jakub Jemielniak
 2. Sebastian Jemielniak
 3. Mateusz Stadnik
 4. Daniel Rogalski
 5. Damian Macuba

W klasyfikacji końcowej zarówno drużyna chłopców jak i dziewcząt z naszej szkoły zajęła III miejsce.

Na zakończenie turnieju uczestnicy otrzymali puchar oraz pamiątkowe dyplomy.

Opracował:Ł.Kwas

{gallery}oksanao/wola{/gallery}

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

wielu głębokich i radosnych przeżyć,

wewnętrznego spokoju, wytrwałości i radości

oraz błogosławieństwa Bożego w każdym dniu nadchodzącego Roku


życzą Dyrektor i Rada Pedagogiczna

Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzostówce

 

szopka

Wizyta w Domu Dziecka.

W czwartek 20 grudnia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z opiekunkami: p.Dorotą Misztal oraz p.Oksaną Onyszko po raz pierwszy udali się z wizytą do Domu Dziecka

w Kijanach.

W listopadzie wśród opiekunek SU zrodziła się inicjatywa zbiórki słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka. Pomysł okazał się trafiony. Przez kilka tygodni uczniowie naszej szkoły przynosili różne słodycze. Do akcji włączyła się także pani dyrektor Małgorzata Krzewska, Rada Rodziców oraz nauczyciele.

Nasza delegacja została ciepło przyjęta zarówno przez wychowanków, jaki i przez pracowników.

Pani Dyrektor tej placówki oraz wychowawczynie opowiadały nam jak funkcjonuje taki dom  i jak organizuje się tu życie dzieciaczkom. Opowieści były naprawdę wzruszające.

Najmłodsze dzieci były bardzo zadowolone, kiedy mogły pokazać nam swoje zabawki, narysować rysunek, zrobić zdjęcie i usiąść na kolanach.

Zbiórka darów, spotkanie z rówieśnikami z Domu Dziecka, wspólne rozmowy i zabawy sprawiają, że uczniowie stają się wrażliwsi na trudną sytuację innych dzieci i bardziej doceniają to, co mają.

Wszystkim, którzy wsparli akcję, bardzo dziękujemy!

{gallery}oksanao/ddz{/gallery}

NASI UCZNIOWIE ZWYCIĘZCAMI  MIĘDZYNARODOWEGO  KONKURSU JĘZYKOWEGO

OLIMPIADA WIEDZY TEST OXFORD.PLUS

XX EDYCJA

W dniu  20 grudnia 2012r.  w naszej szkole odbył się uroczysty apel, na którym zostały wręczone dyplomy i nagrody uczniom biorącym udział w Międzynarodowej Olimpiadzie z Języka Angielskiego.

Do rozwiązania testu przystąpiło 14 uczniów z klas III-VI. I tym razem nasi uczniowie nie zawiedli. 

Laureaci konkursu:

ALEKSANDRA LATO- laureat I stopnia z wyróżnieniem

( maksymalna liczba 100 pkt.)


Krystian Onyszko?laureat IV stopnia ( 84 pkt,)

Amelia Szafran-?laureat IV stopnia ( 84 pkt,)

Mikołaj Dobrzyński- laureat IV stopnia ( 84 pkt,)

Dariusz Wronowski?laureat V stopnia (80 pkt.)

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy.

{gallery}oksanao/OX12{/gallery}

Najpiękniejsze choinki klasowe wybrane.Uśmiech

W naszej szkole został ogłoszony konkurs na najpiękniejszą świąteczną choinkę.

Został on skierowany do klas I-III oraz IV-VI.

20 grudnia rozstrzygnięto tą świąteczną rywalizację i nagrodzono zwycięskie zespoły klasowe.

Nagrody w postaci bombek powędrowały do uczniów klasy II i klasy V.

Organizatorkami konkursu były:p.Dorota Misztal i p.Oksana Onyszko

Serdecznie gratulujemy!

{gallery}oksanao/chok{/gallery}

Najciekawsza bombka wybrana!

Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na oryginalną bombkę świąteczną. Przeznaczony był on dla uczniów klas IV - VI. Chętni przekazywali swe prace przez dwa tygodnie.

Dnia 20 grudnia ogłoszono wyniki rywalizacji.

I miejsce - Aleksandra Lato

II miejsce - ax equeo Julita Jemielniak i Patrycja Kisiel

III miejsce - Klaudia Jankowska

Wyróżnienie powędrowało do Katarzyny Grzegorczyk

Zwycięzcy otrzymali  dyplomy i drobne, świąteczne upominki.

{gallery}oksanao/dmb{/gallery}

 

Zwyciężył Jakub Szalast a Aleksandra Lato

zajęła III miejsce!!!Uśmiech

14 grudnia 2012r. troje uczniów z naszej szkoły: Patrycja Kisiel, Aleksandra Lato i Jakub Szalast wzięło  udział w I Międzyszkolnym Konkursie Poezji i Piosenki Angielskiej.

Organizatorem tego spotkania był Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Przewłoce.

Głównym celem konkursu była popularyzacja literatury i piosenki anglojęzycznej, a tym samych motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego.

Nasz uczeń Jakub Szalast  zajął I miejsce w tym konkursie, natomiast Aleksandra Lato III miejsce.

Nasi zwycięzcy wyrecytowali w języku angielskim wiersze, używając do tego rekwizytów i gestów.

Konkurencja była duża. Nasi uczniowie dzielnie walczyli ze zdenerwowaniem, był to bowiem ich pierwszy na taką skalę publiczny występ w języku angielskim.

Jury po długich obradach ogłosiło wyniki.

I miejsce ?Jakub Szalast

II miejsce powędrowało do uczennicy z Przewłoki.

III miejsce ?Aleksandra Lato

Do konkursu przygotowała uczniów nauczycielka języka angielskiego p.Oksana Onyszko

Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom, którzy reprezentowali naszą szkołę, natomiast organizatorom dziękujemy za miłą gościnę.Uśmiech

{gallery}oksanao/prz{/gallery}

THANKSGIVING DAY ? Święto Dziękczynienia

Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego

3 grudnia 2012 roku w Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego nastąpiło rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu "Święto Dziękczynienia - zaproszenie na uroczystość". Zadaniem uczniów było przygotowanie zaproszenia na uroczystość Święta Dziękczynienia.

Był to konkurs dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z powiatu lubartowskiego.

Zmierzyć się z gimnazjalistami w jednej kategorii było nie lada wyzwaniem.Uśmiech

Wszyscy uczestnicy z naszej szkoły otrzymali podziękowania, które zostaną wręczone w przyszłym tygodniu.

Składam serdeczne podziękowania  moim uczniom za duży wkład pracy i wzięcie udziału

w tym konkursie oraz zachęcam do dalszej, systematycznej nauki języka angielskiego.Uśmiech

KONKURS!

Czy napisaliście już list do Mikołaja?. Czy lista świątecznych prezentów jest gotowa?.

Razem z firmą VOX Samorząd Uczniowski zaprasza dzieci do udziału w konkursie rysunkowym. Pokażcie nam prezenty, na które czekacie, albo narysujcie te, które otrzymaliście. Pomóżcie nam stworzyć galerię dziecięcych marzeń i wygrywajcie wspaniałe nagrody!

Czekamy na zdjęcia prac plastycznych.Technika dowolna - liczy się pomysłowość, idea, walory artystyczne, uczucie włożone w tworzenie pracy. Na odwrocie pracy napiszcie jaki prezent przedstawia praca,wasze dane i ile lat ma Artysta.

Konkurs trwa przez cały grudzień dlatego możecie narysować zarówno prezenty na które czekacie, jak i te, którymi Mikołaj już Was obdarzył.

Żeby wziąć udział w Konkursie, wystarczy oddać prace do Pani Doroty Misztal lub pani Oksana Onyszko od dnia 02. 01. 2013r.

Opiekunki SU prześlą fotografię rysunku/pracy plastycznej (jpg, gif) za pomocą formularza do MiastaDzieci.pl.

Od 4tego stycznia głosujcie na ulubione prace i pomagajcie dzieciom zdobywać nagrody!

Serdecznie zapraszamy!

Zimowa akcja dokarmiania ptaków.

Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Kołem PCK rozpoczął akcję,, Pomóżmy ptakom przetrwać zimę''. Wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły prosimy o przyniesienie pokarmu dla ptaków.Dokarmianie ptaków będzie trwać od grudnia do marca.

Czym dokarmiać ptaki?

,,Najważniejsze to rodzaj i jakość pokarmu.

Sikorkom poza tradycyjnym kawałkiem słoniny możemy serwować nasiona słonecznika - łuskane lub w łupinach. Pamiętajmy, że słonina musi być surowa, bez przypraw i nie może wisieć dłużej niż 3-4 tygodnie. Trzeba ją zdejmować przy temperaturze powyżej zera, gdyż wtedy szybko jełczeje i staje się szkodliwa. W miejscach dokarmiania wróbli i mazurków odpowiednie są rożne odmiany prosa, drobne kasze i łuskany słonecznik, a tam gdzie występują sierpówki, gołębie, kawki i gawrony, można wysypywać grube kasze, pszenicę, a także pokrojone w 1 -centymetrowa kostkę czerstwe, białe pieczywo. Kosy i kwiczoły możemy dokarmiać pokrojonymi rodzynkami czy kawałkami jabłka, jeżeli mróz nie jest zbyt tęgi.??

Fragment artykułu dr Andrzeja Kruszewicza


Do wszystkich ludzi dobrej woli zwracamy się z apelem, by włączyli się do naszej akcji ?Pomóżmy ptakom przetrwać zimę?.

Powiatowy Anglojęzyczny Konkurs Halloween i prawdziwe znaczenie tego Święta.

W październiku nasi uczniowie wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie ,,Halloween-tradycje i zwyczaje''.

Konkurs był zorganizowany przez Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego w Lubartowie. Nasze dzieci musiały wykazać się znajomością środków językowych, a w szczególności  znajomością idiomów oraz tradycji związanych z obchodami Halloween.

Serdecznie dziękuję za udział w tym wydarzeniu oraz za duży wkład pracyw przygotowanie prac konkursowych uczniom klasy IV i VI.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają podziękowania na najbliższym uroczystym apelu.

Przy okazji tego artykuły nasuwa się pytanie : Jaki jest prawdziwy sens Halloween?.

W czasie, gdy święto Halloween jest  bardzo rozpowszechnione na całym świecie, niewielu spośród nas wie, że prawdziwym początkiem Halloween jest uroczystość oddawania czci naszym przodkom oraz Wigilią Wszystkich Świętych.

Jakkolwiek by jej nie nazwać, ta specyficzna noc poprzedzająca Święto Zmarłych (1 listopada) była uważana przez wieki za jedną z najbardziej magicznych nocy w ciągu całego roku.

W kalendarzu celtyckim był to jeden z najważniejszych dni, oznaczający środek roku, Samhain, lub "koniec lata". Była to noc, w której duchy zmarłych mogły wrócić do życia na ziemi, aby świętować ze swoją rodziną. Dlatego wielkie irlandzkie kopce pogrzebowe były rozjaśniane wielkimi, przymocowanymi do ścian pochodniami, aby duchy zmarłych mogły znaleźć drogę do nich, a także aby to światło pomogło im w życiu wiecznym . Duchy przodków czczono i zapraszano do domów, złe duchy zaś odstraszano. Celtowie wierzyli, że przez dary i ofiary ich grzechy mogły być przebłagane ,a  dusze uwolnione by osiągnąć niebieską nagrodę.

Takie jest prawdziwe znaczenie tego święte i tego chcę uczyć moich wychowanków.

Dlaczego dziś już zatraciliśmy znaczenie tego święta kiedy to współcześnie zamieniło się on w święto przyjęć z chodzącymi po ulicach ludźmi w kostiumach upiorów, diabłów i demonów?.

Co dobrego jest w przebieraniu się za potwory, okaleczone trupy i inne straszydła?. Czego to właściwie ma nauczyć dzieci oraz młodzież?. Wrażliwości na piękno świata?. Każdy z nas niech sobie sam odpowie na te pytania.

Zapraszam do galerii naszych prac.

{gallery}oksanao/hall{/gallery}


Wycieczka do Lublina uczniów klas IV- VI z okazji MIKOŁAJEK

We wtorek 4 grudnia uczniowie klas IV- VI z panią Anetą Pęksa oraz panią Katarzyną Łabęcką, z okazji  Mikołaja wybrali się do Lublina na film w Cinema City pt. "Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości w 3D".

http://www.bogatyelblag.pl/wp-content/uploads/2012/10/asterix_obelix.jpg

Film okazał się świetną komedią z dużym poczuciem humoru, zabawy w nim co niemiara, tym razem, przede wszystkim tej językowej.

Po dużej dawce humoru wszyscy uczestnicy wycieczki wybrali się na lodowisko ICEMANIA- Mosir Lublin, gdzie przez 1,5 godziny uczniowie klas IV- VI wytrwale uczyli się jazdy na łyżwach, jak również ci lepsi doskonalili już nabyte umiejętności. Wszyscy uczestnicy wycieczki bawili się doskonale mimo potknięć, upadków. A wszystkim tym, którzy jeszcze nie widzieli filmu serdecznie polecamy jako doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu z rodziną.

{gallery}kasial/lodowisko{/gallery}

Konkurs,, Świąteczna bombka inaczej??

Samorząd Uczniowski zaprasza do udziału w konkursie plastyczno-technicznym,, Świąteczna bombka inaczej??

REGULAMIN:

- konkurs adresowany jest do uczniów klas IV ? VI

- bombka wykonana techniką dowolną
- wielkość i waga bombki muszą umożliwić zawieszenie jej na świątecznym drzewku
- każda bombka powinna posiadać zawieszkę
- do wykonanej bombki należy dołączyć metryczkę ( imię i nazwisko, klasa)

- bombki należy dostarczyć  do pani Doroty Misztal lub pani Oksany Onyszko

do dnia19.12.2012r.

Przy ocenie prac jury będzie brało pod uwagę: technikę wykonania pracy, oryginalność kompozycji, samodzielność ,zgodność tematyczną oraz pomysłowość.

Na autorów najciekawszych prac czekają atrakcyjne nagrody.

Zapraszamy do udziału!

Konkurs Mikołajkowy.

Uczniowie klasy II i III wykonali prace plastyczne na najpiękniejszy portret Św. Mikołaja.

Wszystkie prace w formie elektronicznej zostały zgłoszone do Ogólnopolskiego Konkursu zorganizowanego przez Wydawnictwo Forum.

Nad przebiegiem konkursu czuwały opiekunki Samorządu Uczniowskiego:pani Dorota Misztal i pani Oksana Onyszko.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wizerunków Św. Mikołaja,wykonanych przez naszych uczniów.Uśmiech

{gallery}oksanao/miko{/gallery}

pomocna dlonPomóż Wychowankom Domu Dziecka w Kijanach -

podaruj odrobinę radości!

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zbiórce słodyczy dla Dzieci z Domu Dziecka w Kijanach. Każda, nawet najmniejsza drobnostka na pewno sprawi im radość. Szczególnie w atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia taki gest będzie naprawdę miły i przypomni tym dzieciom, że nie są całkiem same.

Podarunki można zostawić w specjalnych pojemnikach dostępnych u pani Oksany Onyszko i u pani Doroty Misztal do dnia 19 grudnia.

Już dziś serdecznie dziękujemy tym którzy postanowią włączyć się do tej akcji!Warto pomagaćUśmiech

,,Szkoło Pomóż i Ty 2012/13''


Tak jak w poprzednich latach , również i w tym roku nasza szkoła przystąpiła

do  akcji charytatywnej ,, Szkoło Pomóż i TY??

Tegoroczna akcja, stawia za cel pomoc 18-letniemu Szymonowi Czechowskiemu, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku w 2011 r. stracił palce prawej dłoni. Szymon pragnie kontynuować naukę w technikum, aby móc w przyszłości pracować w wymarzonym zawodzie rolnika-mechanika.

W tym roku zebraliśmy 55 zł, które zostały przekazane na konto Fundacji na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Niewidomych

,, POMÓŻ I TY".

Dziękujemy wszystkich za wzięcie udziału w akcji charytatywnej.Dziękujemy za otwartość na problemy drugiego człowieka, życzliwość a przede wszystkim dobroć.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie
http://www.pomozity.org

Samorząd Uczniowski

Nasi uczniowie na wycieczce w Lublinie.

W słoneczny grudniowy dzień grupa 18 uczniów z Brzostówki pojechała na wycieczkę do Lublina. Uczniowie wyjechali na wycieczkę wraz ze swoimi wychowawcami: panią Oksaną Onyszko i panią Izabelą Łukasiewicz, które czuwały nad ich bezpieczeństwem.

Podczas podróży było bardzo wesoło, o godzinie 10:30 byliśmy już w Lublinie. Pierwszym punktem programu wycieczki była wizyta w kinie Cinema City, gdzie dzieci obejrzały film projekcje 3D   pt. ,,Mali agenci: Wyścig z czasem 4D ??.Drugim punktem programu wycieczki była wizyta na lodowisku. Tu dzieci mogły wykazać się świetną jazdą na łyżwach.  Na koniec zrobiliśmy postój w Mc Donaldzie na posiłek, a niektórzy uczniowie świetnie bawili się na zjeżdżalni dla dzieci. Wycieczka była bardzo udana, z niecierpliwością uczniowie czekają  na następne.


{gallery}oksanao/wycieczka{/gallery}

 

Zaproszenie na wywiadówkę


Serdecznie zapraszamy na spotkanie rodziców uczniów klas IV-VI,

które odbędzie się w Szkole Podstawowej w Brzostówce

15.12.2011 r. (czwartek) o godz. 16:00.

Tematyka spotkania dotyczyć będzie postępów uczniów w nauce

i zachowaniu oraz przewidywalnych ocen semestralnych.

Serdecznie zapraszamy.

Dyrektor Szkoły i Wychowawcy Klas

Wybory Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2011/2012


Na początku września 2011r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

O stanowisko przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego walczyło 7 uczniów. Przed oddaniem głosów odbyła się bardzo interesująca kampania wyborcza. Kandydaci przedstawiali swoje programy na forum całej społeczności szkolnej. Programy te zawierały między innymi propozycje, zmian które chcieliby wprowadzić w życie szkoły.

Po prezentacji kandydatów odbyły się tajne wybory na przewodniczącego SU. W głosowaniu wzięli udział uczniowie klas IV- VI. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja w składzie gospodarzy klas IV-VI i pod bacznym nadzorem opiekunów SU panią Katarzyną Łabęcką oraz panią Dorotą Misztal.

Po podliczeniu głosów przez Komisję, przewodniczącą  Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2011/2012 została uczennica klasy VI Agnieszka Wróbel, zastępcą przewodniczącej został Dawid Stachura uczeń klasy V a skarbnikiem SU została Aleksandra Lato uczennica klasy V.

Jednocześnie z wyborami do Samorządu Uczniowskiego odbyły się wybory na opiekunów nowego SU. W wyborach wzięli udział wszyscy nauczyciele naszej szkoły. Po głosowaniu przeprowadzonym wśród uczniów klas I-VI opiekunami Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2011/2012 została pani Izabela Łukasiewicz oraz pani Oksana Onyszko.

Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyborów do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2011/2012.


{gallery}kasial/su{/gallery}

 

Nagrodzone wiersze

w konkursie o Janie Pawle II


Pierwsze miejsce zajął wiersz

Julii Budzyńskiej z klasy VI


Pamięć

Gdy jesień pędzi wraz z wiatrem

Słychać Cię w najcichszym powiewie

Ty jesteś w mym sercu i głowie,

nie brakuje Cię w mym krótkim słowie

Dla Ciebie są pieśni

Dla Ciebie muzyka

Dla Ciebie języków ogromny tłum.

Ty byłeś tam gdzie było trzeba,

gdzie potrzebował Cię Twój lud.

Ojcze twe słowo trafiło do młodych

To z nimi pokonywałeś górski trud.

Na placu Piotrowym pozdrawiałeś tłumy.

Swoim słowem otuchy wzywałeś do miłosierdzia.

Taki byłeś i takim Cię pamiętamy.

 

Drugie miejsce zajął wiersz

Julity Jemielniak z klasy V


Jan Paweł

Był człowiekiem spełnionym,
Choć życie miał niełatwe.
Miłością przepełnione miał serce,
Dla wszystkich ludzi otwarte.

On każdego wysłuchał,
dobrej rady udzielił.
On każdego zrozumiał,
I miłością obdzielił.

I choć nie miał bogactwa
i czasu niewiele,
to wspierał, pomagał
i dawał nadzieję.

Długie lata sprawował
Pokorną służbę Bogu.
A gdy odszedł do Niego
zjednoczył wiele narodów.

Trzecie miejsce zajął wiersz

Aleksandry Lato z klasy V


Jan Paweł II

Ty na Franciszkańskiej przemawiałeś do młodzieży,

A teraz już nikt Cię tam wzrokiem nie zmierzy.

Kochałeś swych braci, jak papież powinien,

I tych, co chcieli Cię zgładzić, choć nie byłeś winien.

Byłeś człowiekiem  wyjątkowym, serdecznym, pogodnym.

Kochałeś dzieci, młodzież, i wszystkich ludzi,

Nawet tych, którzy nie są tego godni.

Za życia każdy Cię kochał,

Gdy umarłeś, to każdy szlochał.

Teraz modlisz się za nas w niebie,

Prosząc o łaskę w potrzebie.


Wyróznienia dla autorów wierszy:

Agnieszki Wróbel z kl. VI


,,O naszym Świętym??

Pochylał się nad tymi, którzy zbłądzili.

Nie zważał na to, ile w życiu zrobili.

Wiedział, że jego powołanie ma różne potrzebne cele.

Starał się w życiu zrobić dobrego bardzo wiele.

Gdy w Wadowicach, zrozumiał  ,,Co to Bóg??,

wybrał swoją uczciwą, niepowtarzalną z dróg.

I nie musiał mu nikt nakazywać modlitwy, która uświęca,

Bo modlitwa wie, jak rozgrzać ludzkie lodowate serca.

Wcześnie zrozumiał, co go w życiu czeka.

Wiedział być może na jakiego wyrośnie człowieka.

Potrafił  spełniać  Świętą, Boga wolę.

Powinniśmy wiedzieć, jak ważną grał rolę?


Magdaleny Nowosackiej z kl.  VI


,, Mówią?

Mówią że byłeś wspaniałym teologiem

dobrym człowiekiem

wyrozumiałym ojcem

wesołym księdze oddanym przyjacielem

to nie prawda ze BYŁEŚ

bo Ty nadal żyjesz

ukryty w zakamarkach naszych serc

 

Krystiana Onyszko z kl. V


Papież z Polski

Człowiek modlitwy

dążący do prawdy.

Strażnik placu Świętego Piotra

umiłowany przez Boga.

 

Wysłannik Boga, umiłowany

przez cały świat.

Gdy odszedł pozostał na zawsze

w naszych sercach.

 

Zapłakała cała Polska, zapłakał cały świat

nad Wielkim Papieżem Polakiem.

I nic już nie jest tak samo

i wszystko zmieniło swój bieg.

 

A ja tu siedzę zamyślony i tak

i tak ogromnie się cieszę, że

jesteś już w niebie.

Ty, Ojcze Święty też pewnie się cieszysz?

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzostówce

Brzostówka 88
lubelskie
21-107 Serniki

Email: brzostowka.szkola(at)wp.pl
Telefon: 81 851 06 34

http://www.spbrzostowka.pl