Jak obchodziliśmy Dzień Języków Obcych...

 

Gminny Konkurs Anglojęzyczny,,Our meeting with the USA?? rozstrzygnięty!

Z przyjemnością informujemy, że został rozstrzygnięty Gminny Konkurs Anglojęzyczny,,Our meeting with the USA??.

Przypominamy ,że konkurs był objęty honorowym patronatem Wójta Gminy Serniki-Pana Stanisława Marzędy, który był  również sponsorem nagród.

Wyboru najciekawszych , zgodnych z tematem i poprawnych stylistycznie oraz gramatycznie prac dokonał Robert Turney, podczas wizyty w naszej szkole w dniu 13 czerwca 2013r.

Oto zwycięzcy: I miejsce -Emilia Kobyłka z SP im.Jana Kochanowskiego w Nowej Woli ex equoe Patrycja Kisiel z SP im.Jana Pawła II w Brzostówce

II miejsce-Klaudia Rybicka z SP im.Jana Kochanowskiego w Nowej Woli ex equoe Krzysztof  Marzęda z SP im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej

III miejsce:-Tomasz Dycha  z SP im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej ex equoe

Paulina Jankowska z SP im. Jana Pawła II w Brzostówce

Wyróżnienia otrzymali:Maciej Pacek z SP im. Marii Konopnickiej  w Woli Sernickiej

Łukasz Wójcik z SP im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej

Karol Wójcik z SP im.Jana Kochanowskiego w Nowej Woli

Łukasz Ondra z SP im. Marii Konopnickiej w Woli Sernickiej

Krystian Onyszko z SP im. Jana Pawła II w Brzostówce

Klaudia Jankowska z SP im. Jana Pawła II w Brzostówce

Aleksandra Lato z SP im. Jana Pawła II w Brzostówce

Serdecznie gratulujemy!

Native speaker w naszej szkole.

14 czerwca 2013r. uczniowie klas IV, V, VI mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności komunikowania się w języku angielskim w czasie zajęć z rodowitym Brytyjczykiem.


Robert Turney -native speaker jest wykwalifikowanym nauczycielem języka angielskiego.Obecnie mieszka i pracuje w Lublinie.

Mamy nadzieję, że będzie u nas częstym gościem, gdyż doskonale wiemy jak ważna jest autentyczność prowadzonych zajęć i poczucie bezpośredniego kontaktu z żywym językiem. Zajęcia z native speakerami, czyli rodzimymi użytkownikami języka obcego stwarzają warunki bardzo zbliżone do przebywania w obcym kraju i są ogromną motywacją do nauki.

Serdecznie dziękujemy panu Robertowi za to spotkanie.Zapraszamy do galerii zdjęć.

Nasze uczennice nagrodzone w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX

W dniu 28 maja 2013 r. w Teatrze Starym w Lublinie odbyło się bardzo uroczyste wręczenie nagród w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX.

Do konkursu zgłosiło się ponad 2000 uczniów ze szkół  regionu lubelskiego.

W naszej szkole konkurs przeprowadzony został po raz pierwszy i wzięło w nim udział 8 uczniów. Wyniki konkursu "FOX?-2013 zostały sklasyfikowane wg 9 stopniowej skali staninowej.

Uczniowie  z naszej szkoły uzyskali zadowalające wyniki.

Kl.IV

Mikołaj Dobrzyński-48,75pkt

Amelia Szafran-43,75pkt

Kl.V

Jakub Szalast -75,50 pkt

Miłosz Maczuba -58,75 pkt

Kl.VI

Natalia Kańkowska -92,50 pkt

Krystian Onyszko-86,25 pkt

Julita Jemielniak-78,75 pkt

Trzy uczennice zostały nagrodzone  na uroczystej Gali Wręczenia Nagród w Lublinie .

Jowita Trąbka  ucz.kl IV -wynik bardzo dobry.

Katarzyna Grzegorczyk ucz.kl.IV  -wynik dobry.

Katarzyna Klasura ucz.kl.V -  wynik dobry.

Dziewczynki osobiście odebrały dyplomy oraz nagrody ? plecak, zegarek książki z płytami CD w języku angielskim oraz drobne gadżety.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesów i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

Jakub Szalast wyróżniony na Międzyszkolnym Konkursie Poezji Anglojęzycznej w Lubartowie

W dniu 23 maja 2013 r. w siedzibie YLRC w Lubartowie odbył się Konkurs Poezji Anglojęzycznej w Lubartowie. Wydarzenie to było objęte  Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Lubartów-Pana Janusza Bodziackiego.

Do konkursu przystąpiło 42 uczniów z piętnastu szkół (SP z Łucki, SP z Niedźwiady, SP z Rudna,SP z Nowej Woli,SP z  Samoklęsk, SP z Poizdowa, SP z Woli Sernickiej,  SP z Michowa, SP nr 3 z Lubartowa. Gimnazjum nr 1  z Lubartowa, Gimnazjum nr 2 z Lubartowa , Gimnazjum z Ostrówka oraz Liceum Ogólnokształcące ze Świdnika).

Naszą szkołę reprezentowali:Jowita Trąbka z klasy IV i Jakub Szalast z klasy V.

Młodzi recytatorzy zaprezentowali bardzo szeroki zakres utworów. Całość wystąpień odbywała się pod czujnym okiem komisji w składzie: Pani Małgorzata Kanar, Urzędu Miasta Lubartów, Pani Agata Skoczylas przedstawiciel wydawnictwa Oxford University Press, Pani Katarzyna Mądrachowska nauczyciel j. polskiego z II LO w Świdniku, Pani Oksana Onyszko nauczyciel j. angielskiego w Szkole Podstawowej w Brzostówce oraz Pani Elżbieta Paździor z YLRC w Lubartowie. Jury przyznało 3 miejsca i 3 wyróżnienia dla uczniów Szkół Podstawowych.

Nasz uczeń Jakub Szalast został wyróżniony za utwór ,, There was  a naughty boy??. Biorąc pod uwagę, iż w kategorii Szkół Podstawowych udział wzięło aż 30 uczniów jest to duży sukces.

Serdecznie gratulujemy i  zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Międzyszkolny Konkurs,, Moje wymarzone wakacje w USA''

Ponadto w czerwcu 7 uczniów z naszej  szkoły wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie ,,Moje wymarzone  wakacje w USA". Konkurs został zorganizowany przez Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego przy Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Lubartowie.

Ogólnopolski Konkurs,, Sign me English''.

W  kwietniu uczniowie klasy VI wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie  "Sign me English".  Konkurs zorganizowany był w ramach projektu "Teaching English and culture through sign language". Prezentacje wykonali  następujący uczniowie: Aleksandra Lato, Julita Jemielniak, Natalia Kańkowska, Jagoda Nowosadzka, Krystian Onyszko,Łukasz Wlazły i Dawid Florek. Uśmiech

Międzynarodowy test z języka angielskiego,, Global English Challenge??.

W styczniu 2013r. uczniowie klasy V i VI zakończyli udział w konkursie ,,Global English Challenge.

Test Global English Challenge został stworzony przez EF Development Team, aby umożliwić nam nauczycielom sprawdzenie poziomu znajomości języka angielskiego w swoich klasach a także porównać wyniki swoich uczniów z wynikami biorących udział w konkursie uczniów z całego świata.

60-minutowy test online zawierał 70 pytań, dostarczając obszerną analizę umiejętności każdego ucznia.Test badał umiejętności słuchania, czytania, gramatykę i słownictwo.

Zawierał on analizę znajomości języka angielskiego według Common European Framework of Reference for Languages. Dzieci z klasy V i VI mogły sprawdzić swój stopień znajomości języka angielskiego.

Nie wszyscy z nas wiedzą, że Rada Europy, wprowadziła sześć poziomów znajomości języka obcego oznaczonych wielką literą i dodatkowo cyfrą: A1, A2, B1, B2, C1, C2. Poziom A1 odpowiada najmniejszej biegłości, a poziom C2 ? największej.

Nasi uczniowie znaleźli się na  poziomie B1, który oznacza ,że ,,Osoba posługująca się językiem na tym poziomie rozumie znaczenie głównych wątków przekazu zawartego w jasnych, standardowych wypowiedziach, które dotyczą znanych jej spraw i zdarzeń typowych dla pracy, szkoły, czasu wolnego itd. Potrafi radzić sobie z większością sytuacji komunikacyjnych, które mogą się zdarzyć podczas podróży w rejonie, gdzie mówi się danym językiem. Potrafi tworzyć proste, spójne wypowiedzi na tematy, które są jej znane lub które ją interesują. Potrafi opisywać doświadczenia, wydarzenia, marzenia, nadzieje i aspiracje, krótko uzasadniając bądź wyjaśniając swoje opinie i plany.??

Dla naszych uczniów jest to poziom bardzo zadowalający i oznacza, że są już,,samodzielnym użytkownikami'', a ich angielski jest na poziomie średniozaawansowanym.

Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesówUśmiech

 

Zwyciężył Jakub Szalast a Aleksandra Lato

zajęła III miejsce!!!Uśmiech

14 grudnia 2012r. troje uczniów z naszej szkoły: Patrycja Kisiel, Aleksandra Lato i Jakub Szalastwzięło  udział w I Międzyszkolnym Konkursie Poezji i Piosenki Angielskiej.

Organizatorem tego spotkania był Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Przewłoce.

Głównym celem konkursu była popularyzacja literatury i piosenki anglojęzycznej, a tym samych motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego.

Nasz uczeń Jakub Szalast  zajął I miejsce w tym konkursie, natomiast Aleksandra Lato III miejsce.

Nasi zwycięzcy wyrecytowali w języku angielskim wiersze, używając do tego rekwizytów i gestów.

Konkurencja była duża. Nasi uczniowie dzielnie walczyli ze zdenerwowaniem, był to bowiem ich pierwszy na taką skalę publiczny występ w języku angielskim.

Jury po długich obradach ogłosiło wyniki.

I miejsce ?Jakub Szalast

II miejsce powędrowało do uczennicy z Przewłoki.

III miejsce ?Aleksandra Lato

Do konkursu przygotowała uczniów nauczycielka języka angielskiego p.Oksana Onyszko

Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom, którzy reprezentowali naszą szkołę, natomiast organizatorom dziękujemy za miłą gościnę.Uśmiech

NASI UCZNIOWIE ZWYCIĘZCAMI  MIĘDZYNARODOWEGO  KONKURSU JĘZYKOWEGO

OLIMPIADA WIEDZY TEST OXFORD.PLUS

XX EDYCJA

W dniu  20 grudnia 2012r.  w naszej szkole odbył się uroczysty apel, na którym zostały wręczone dyplomy i nagrody uczniom biorącym udział w Międzynarodowej Olimpiadzie z Języka Angielskiego.

Do rozwiązania testu przystąpiło 14 uczniów z klas III-VI. I tym razem nasi uczniowie nie zawiedli. 

Laureaci konkursu:

ALEKSANDRA LATO- laureat I stopnia z wyróżnieniem

( maksymalna liczba 100 pkt.)


Krystian Onyszko? laureat IV stopnia ( 84 pkt,)

Amelia Szafran-? laureat IV stopnia ( 84 pkt,)

Mikołaj Dobrzyński- laureat IV stopnia ( 84 pkt,)

Dariusz Wronowski? laureat V stopnia (80 pkt.)

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy.

Dzień Języków Obcych.

Z okazji Dnia Języków Obcych w naszej szkole odbyły się lekcje

w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej

?Język to podstawa. Ucz się języków?.

W oddziale przedszkolnym i w klasach I-III zostały przeprowadzone zajęcia

pt.,, Nemo in school??, a w klasach IV-VI  uczniowie uczestniczyli w lekcjach

o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej - ,, British Life??.

Nasi uczniowie biorą również udział w konkursie ?Poznaj świat przez języki?. Celem konkursu jest przekonanie dzieci, że znajomość języków obcych jest niezbędna do funkcjonowania we współczesnym świecie. Daje możliwość swobodnego podróżowania, komunikowania się z innymi i sprawia, że stajemy się obywatelami świata.

Rozstrzygnięcie konkursu już 9 października. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Zapraszamy do galerii zdjęć Uśmiech

 

OLIMPIADA WIEDZY OXFORD PLUS

XX Edycja

W dniu 26.10.2012 w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs z Języka Angielskiego,,Test Oxford Plus?? , do którego przystąpiło 14 uczniów naszej szkoły. Test zawierał 25 zadań. Zadania sprawdzały  zagadnienia gramatyczne, słownictwo a także znajomość utartych zwrotów językowych. Wszyscy byli bardzo skupieni i przejęci wypełnianiem testów.

Wyniki już w grudniu. Czekamy z niecierpliwością.Uśmiech

Powiatowy Anglojęzyczny Konkurs Halloween i prawdziwe znaczenie tego Święta.

W październiku nasi uczniowie wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie ,,Halloween-tradycje i zwyczaje''.

Konkurs był zorganizowany przez Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego w Lubartowie. Nasze dzieci musiały wykazać się znajomością środków językowych, a w szczególności  znajomością idiomów oraz tradycji związanych z obchodami Halloween.

Serdecznie dziękuję za udział w tym wydarzeniu oraz za duży wkład pracy w przygotowanie prac konkursowych uczniom klasy IV i VI.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają podziękowania na najbliższym uroczystym apelu.

Przy okazji tego artykuły nasuwa się pytanie : Jaki jest prawdziwy sens Halloween?.

W czasie, gdy święto Halloween jest  bardzo rozpowszechnione na całym świecie, niewielu spośród nas wie, że prawdziwym początkiem Halloween jest uroczystość oddawania czci naszym przodkom oraz Wigilią Wszystkich Świętych.

Jakkolwiek by jej nie nazwać, ta specyficzna noc poprzedzająca Święto Zmarłych (1 listopada) była uważana przez wieki za jedną z najbardziej magicznych nocy w ciągu całego roku.

W kalendarzu celtyckim był to jeden z najważniejszych dni, oznaczający środek roku, Samhain, lub "koniec lata". Była to noc, w której duchy zmarłych mogły wrócić do życia na ziemi, aby świętować ze swoją rodziną. Dlatego wielkie irlandzkie kopce pogrzebowe były rozjaśniane wielkimi, przymocowanymi do ścian pochodniami, aby duchy zmarłych mogły znaleźć drogę do nich, a także aby to światło pomogło im w życiu wiecznym . Duchy przodków czczono i zapraszano do domów, złe duchy zaś odstraszano. Celtowie wierzyli, że przez dary i ofiary ich grzechy mogły być przebłagane i dusze uwolnione by osiągnąć niebieską nagrodę. Takie jest prawdziwe znaczenie tego święte i tego chcę uczyć moich wychowanków.

Dlaczego dziś już zatraciliśmy znaczenie tego święta kiedy to współcześnie zamieniło się on w święto przyjęć z chodzącymi po ulicach ludźmi w kostiumach upiorów, diabłów i demonów?. Co dobrego jest w przebieraniu się za potwory, okaleczone trupy i inne straszydła?. Czego to właściwie ma nauczyć dzieci oraz młodzież?. Wrażliwości na piękno świata?. Każdy z nas niech sobie sam odpowie na te pytania.

Zapraszam do galerii naszych prac.

THANKSGIVING DAY ? Święto Dziękczynienia

Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego

3 grudnia 2012 roku w Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego nastąpiło rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu "Święto Dziękczynienia - zaproszenie na uroczystość". Zadaniem uczniów było przygotowanie zaproszenia na uroczystość Święta Dziękczynienia.

Był to konkurs dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z powiatu lubartowskiego.

Zmierzyć się z gimnazjalistami w jednej kategorii było nie lada wyzwaniem.Uśmiech

Wszyscy uczestnicy z naszej szkoły otrzymali podziękowania, które zostaną wręczone w przyszłym tygodniu.

Składam serdeczne podziękowania  moim uczniom za duży wkład pracy i wzięcie udziału

w tym konkursie oraz zachęcam do dalszej, systematycznej nauki języka angielskiego.Uśmiech

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzostówce

Brzostówka 88
lubelskie
21-107 Serniki

Email: brzostowka.szkola(at)wp.pl
Telefon: 81 851 06 34

http://www.spbrzostowka.pl